איתור נזילות / איתור נזילה

נזילות מים הן כאב ראש לא קטן. בכל בית ובכל משרד מכירים את הבעיה, לעתים מדובר בנזילה קטנה שרק החלה, שהיא גלויה לעין לא מצריכה בדיקה מקיפה, מספיק להתקשר לאינסטלטור ולהצביע לו על מקור הבעיה, אך במרבית המקרים המצב שונה.

הסיבות לנזילה שונות ומגוונות. הן יכולות להיגרם מעבודות תשתית שבוצעו בצורה לא נכונה,

מבעיות בביוב, הצפות שנגרמו ממי גשמים רבים, צנרת לא תקינה או ישנה, קדיחות שפגעו בצנרת, חלודה שהצטברה או אבנית.

איך נדע אם יש נזילה? כאשר אנחנו לא רואים נזילה הצפה באופן ברור, עדיין ניתן לשים לב לסימנים חריגים המצביעים על בעיה.

למה חשוב לבצע איתור נזילות לפני בוא החורף?

איתור נזילות הוא דבר שחשוב מאוד לבצע לפני בוא החורף, שכן עם הגיעם של הגשמים יכולים להיווצר נזקי רטיבות בבית כתוצאה מנזילות שלא אותרו בזמן. איתור נזילות מוקדם יכול למנוע את התופעה הזו שיכולה להיות מזיקה ומטרידה.

מה הנזקים שנגרמים כתוצאה מרטיבות?

מראה- זהו הנזק הברור והידוע לכולם, שכן הוא גלוי לעין. הרטיבות בקירות או בתקרה, יוצרת כתמים, קילופים ובועות בקירות דבר שפוגם במידה רבה במראה האסתטי של הבית.

הופעת עובש וטחב- נזק זה הוא אחד הבעייתיים ביותר, שכן הוא מהווה סכנה בריאותית ליושבי הבית. הופעה של עובד וטחב בבית, מצריכה טיפול מיידי שכן הם מעכירים את האוויר ומסוכנים במיוחד בבתים בהם יש חולי אסטמה, נשים הרות, ילדים וקשישים.

נזק למבנה- במידה ולא נעשה טיפול בזמן בנקי הרטיבות, המים שמחלחלים יכולים לגרום נזק בלתי הפיך למבנה של הבית, דבר שיכול לפגוע בחוזק של המבנה.

ריח- הופעת טחב ועובש על קירות הבית יכולה לגרום לריח לא נעים, שישרה תחושה לא נעימה בבית.

כיצד ניתן לבצע איתור נזילות?

זיהוי של רטיבות בקיר, הוא דבר אותו מאוד קל לזהות שכן לרוב הדבר יבוא לידי ביטוי בצורת עובש, כתמים או בועות בקיר. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא לבצע איתור נזילות על מנת לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה במהרה. על מנת לערוך איתור נזילות מהיר ותקין יש לפנות לאיש מקצוע המתמחה בכך, שלו יש את הכלים ואת הטכנולוגיה המתאימה לאתר את מקור הנזילות בצורה יעילה ומדויקת. כמובן שניתן לרכוש חומרי איטום בחנויות רבות, אך בפועל יש לאבחן את סוג הרטיבות, מקור הנזילות ולהתאים להם חומרים מתאימים על מנת לפתור את הבעיה באופן מוחלט.

כיצד ניתן למנוע את הופעת הנזילות בבית?

על מנת להימנע מהצורך לערוך איתור נזילות בבית, מומלץ להימנע ממצבים בהם יגדל הסיכון להיווצרות של נזילות בבית. על ידי מספר צעדים פשוטים, ניתן יהיה להפחית את הסיכון לנזילות. עם זאת במידה ואתם מתגוררים בבית זמן רב או לחלופין גרים בבית ישן, מומלץ להזמין מומחה לאיתור נזילות אחת לכמה זמן לפני הגעת החורף, על מנת למנוע הופעת רטיבות בבית בהמשך.
צעדים להפחתת הופעת רטיבות בבית:

  • יש לאוורר את הבית לעתים תכופות, במיוחד חדרים שצוברים יותר לחות כמו חדרי אמבטיה.
  • יש להפחית שימוש בתנורים בעלי להבה פתוחה או בעלי מקור לחות פנימית. במידה וניתן, מומלץ להימנע משימוש בתנורים כאלה בכלל.
  • יש למנוע כליל הופעה של נזילות התלויות בכם.
  • יש לדאוג להגדלה של ההתנגדות התרמית של מבנה הבית שלכם.
  • יש לטפל בבעיית רטיבות ברגע שנראים סימנים ראשונים לכך ולא לחכות עם טיפול בבעיה במועד מאוחר יותר.

מה הנזקים שיוצרות נזילות שבגללן חשוב לבצע איתור נזילות?

נזילות בבית יכולות לגרום לנזקים משמעותיים בבית, החל מבזבוז מיותר של מים ועד נזקים למבנה ולצנרת. במידה ונזילה לא טופלה בזמן ונגרם נזק למבנה או לצנרת, הטיפול יהיה מורכב יותר, יכלול עבודות תשתית ותיקונים רבים להם תהיה השפעה ישירה על עלות הטיפול. נזקי הרטיבות כתוצאה מהנזילות יכולים לגרום לפגיעה בבסיס המבנה, עובש, נפיחות בקירות, נזק בבטון ובמקרים חריגים אף לפגיעה במערכת החשמל בבית. במידה ומדובר על נזילה גדולה הגורמת להצפה בבית, הדבר יכול לגרום לפגיעה בתכולת הבית, המרצפות ועוד.

איתור נזילות הוא לא עניין של מה בכך, שכן במרבית המקרים מגלים כי יש נזילה בקיר או תחת הריצוף רק לאחר שסובלים מריחות לא נעימים וטחב וריקבון מתחילים להופיע באזורים המקיפים את מקור הנזילה.

דרך נוספת לגלות נזילות היא ירידה בלחץ המים בכיור, או במקלחת.

סימן נוסף שצריך להדליק נורה אדומה הוא סכום החשבון מים. אם החשבון גבוה או חריג מהרגיל כאמור זה יכול להצביע על בעיה.

על מנת לאתר נזילה היה נהוג במשך שנים לפתוח את הריצוף לכל אורכו עד מציאת מקור הנזילה. הדבר הצריך עבודה רבה, ארך זמן ממושך ועלה לא מעט כסף. כיום אין בכך צורך הודות למכשור מתקדם אשר מאפשר איתור מהיר ומדויק של הנזילה מבלי לשבור את הקיר או לפתוח את הריצוף.

מצלמה טרמית קרוי המכשיר שמאפשר זאת. השיטה היא מעבר עם המצלמה בידיים לאורך האזור שנימצא מוצף מהמים ובאמצעות גלי אינפרה אדום המומרים לאותות אלקטרוניים ניתן לזהות היכן יש ריכוז של מים והיכן פחות. באמצעות עבודה נכונה וניסיון בשימוש במכשיר שכזה ניתן לזהות במהירות את מקור הנזילה.

לאחר שביצעתם איתור נזילה מדויק כל שנותר הוא לטפל נקודתית בבעיה ולפתור אותה מבלי לגרום להרס רב או להוצאות מיותרות.

אנו מציעים את המכשור המתקדם ביותר שישנו כיום עבור איתור נזילה וצוות עובדים מיומנים בשימוש ופענוח של תוצאות הסריקה במכשיר זה.


שם מלא (חובה)

נייד (חובה)

כשיש נזילה חשוב להביא בעל מקצוע לאיתור נזילות

כשיש נזילה חשוב להביא בעל מקצוע לאיתור נזילות


נופלו-ישראל, טלפון: 077-4408068 | נייד: 052-2790978 | אימייל: natannuflow@gmail.com