איתור מהיר של נזילות למניעת נזקים לקירות ולריהוט

קידוחים למערכות ביוב

תוכן עניינים

נזילות בבית הן עניין חמקמק: אי אפשר שלא להבחין בנזילה משמעותית, המייצרת הצפה בבית ורטיבות שמגיעה לכל מקום. עם זאת, במקרים מסוימים הנזילה היא מזערית ואיטית ומקורה באיזור נסתר יחסית, מה שגורם לכך שהיא אינה מאותרת מייד עם היווצרותה. למעשה, מהשלב שבו נזילה שכזאת מתחילה ועד לרגע שבו היא מתגלה, עלול לחלוף זמן רב ובדרך המים כבר הספיקו להזיק לפריטים רבים בבית. חשוב לאתר באופן מקצועי נזילות בבית גם אם רק חושדים שקיים טפטוף לא רצוי היכנשהוא, הן כדי לתקן את התשתית ולמנוע את החמרת הנזילה והן כדי לעצור ואולי למנוע נזקים ובעיות בריהוט בתוך הבית.

היכן מסתתר מקור הרטיבות?

נזילה יכולה לקרות בכל מקום שבו יש בעיה בצנרת: זה יכול לקרות במקומות "רטובים" ממילא כמו בחדר האמבטיה, כאשר המיקום הנפוץ ביותר לתופעה הוא סביב האסלה והצנרת שלה, אך גם באיזורים כמו חדרי ילדים או חדר השינה של ההורים, ניתן למצוא לפתע קירות רטובים או טפטוף, בעיקר אם הם צמודים לחדר אמבטיה או שמדובר בדירה של שתי קומות שבה החדר הסובל מרטיבות נמצא מתחת לחדר שבו קיימת נזילה.

נזילות שמזהים אותן מיד, מקורן בדליפה משמעותית בדרך כלל של מים, שיכולה לנבוע ממגוון של סיבות החל מגומייה רופפת ועד לנזקים ניכרים בצינורות. בהתאם לכך, גם תיקון הנזילה יצריך פעולות נרחבות יותר. אבל לפני הכל, חשוב לאתר את מקור הנזילה ולהבין היכן היא מסתתרת.

נזילות

כך ניתן לאתר נזילות בבית

הדרך המוכרת ביותר לבדיקה האם ישנה, באמת, נזילה בבית – היא סגירה של כלל הברזים, לרבות הברז של ההשקייה בחצר אם יש כזה. בשלב זה ניגשים לשעון המים ובודקים האם הוא הפסיק להסתובב. אם אתם רואים שהשעון מסתובב, סימן שישנם מים שנוזלים וחשוב לאתר את המקור לנזילה.

הזמנת בעל מקצוע מתחום איתור הנזילות היא הכרחית בשלב הזה, כיוון שלא תוכלו למצוא את מקור הלחות אם הוא נסתר ובעיקר אם הנזילה אינה משמעותית ורק מייצרת לחות ורטיבות בקירות, לדוגמה.

כיצד איתור נזילות מקצועי יסייע לכם לפתרון הבעיה?

בעיות בצנרת בכלל ונזילות בפרט, הן כאמור נעות על טווח רחב של מורכבויות שונות ומכאן ולפעמים תהיה זו תקלה שאינסטלטור יוכל לטפל בה, אך במקרים אחרים תצטרכו להחליף את כל הצנרת. על מנת למצוא את הפתרונות הטובים ביותר כדי למנוע את הישנות הנזילה, חשוב להזמין מאתרי נזילות מקצוענים.

על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים מתאימים וחדשניים, לרבות מצלמות מיוחדות ועדינות, אפשר יהיה לבחון באופן יסודי את הבית ולמצוא היכן מסתתרת הנזילה וכך להתאים ללקוח את הפתרון הנכון עבורו. לטווח הארוך, כדאי להשקיע במתן מענה איכותי וכולל, שיאפשר לכם להיות רגועים למשך שנים בכל הקשור לנזילות בבית.