איתור נזילות באמבטיה

איתור נזילות באמבטיה

נזילות עלולות להופיע בחורף או בקיץ. נזילה חורפית עלולה להתרחש בשל איטום לא תקין אולם נזילה בכל עונה יכולה גם להיות תוצאה של תקלה בצנרת. מכיוון שמקור הנזילה עלול להיות נסתר, חשוב להבין באילו שיטות מתקדמות אפשר לאתר את הנזילה, בכדי שהתיקון שלה יהיה מושלם ולא פחות מזה.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

איך פועלת מצלמה תרמית ומתי היא אפקטיבית?

נזילות עלולות להופיע כאשר צנרת ברזל מיושנת מחלידה או אם בוצעה פעולה של חידוש אמבטיות, שלא על ידי בעל מקצוע מיומן. אולם לא משנה מהי הסיבה, כאשר אתם חושדים שקיימת נזילה עליכם להכיר אמצעי חשוב ביותר ואת יתרונותיו.

שירות איתור נזילות

אמצעי משוכלל נקרא מצלמה תרמית ונסביר בקצרה איך זה עובד, מתי המצלמה הזאת אפקטיבית ומתי פחות וכמובן מדוע כדאי להשתמש בה.

מצלמה תרמית פועלת על ידי זיהוי טמפרטורות גבוהות אשר מסומנות במצלמה בצבעים מיוחדים. עדיף להשתמש בה כאשר רוצים לדעת היכן בדיוק קיימת נזילה אך לא רוצים לפרק את כל הקרמיקות או האמבטיה או לחצוב בתוך הקירות. כלומר, מדובר למעשה על זיהוי נזילה אפקטיבי, ללא הרס ועם מינימום הוצאות.

האפקטיביות של המצלמה מגיעה לשיא כאשר הנזילה הינה בצנרת המים החמים. איש מקצוע מיומן מכוון את המצלמה לקו הצנרת ובמידה שישנה דליפה, היא נצבעת בצבע שונה מזה של הסביבה הקרובה. לאחר מכן, ניתן לבצע את התיקון בצורה הכי ממוקדת, מדויקת, ללא חציבה גדולה או פירוק אריחים. לרוב ניתן להסתפק בקידוח זעיר ומינימלי, הסרת מרצפת או שתיים, תיקון הצינור ולאחר מכן החזרת המצב לקדמותו. כאשר ישנה נזילה של מים קרים או בליקוי של איטום, נדרשות שיטות שונות.

איך לאתר נזילות באמבטיה, בצנרת המים הקרים?

אנשי מקצוע מיומנים יכולים על ידי מכשור מתאים, לזהות בקלות יחסית לאתר נזילות, דליפות ורטיבות מכל מקור, גם מצנרת המים הקרים וגם ממקור חיצוני. שיטה אפקטיבית לדוגמא עושה שימוש בהזרמת גז. את הגז מזרימים לתוך הצנרת ובעזרת גלאי מאבחנים מהיכן פורץ הגז החוצה. זהו המקום שבו בעצם הצנרת לקויה ולשם מפנים את מאמצי התיקון.

על מנת לזהות האם הנזילה מגיעה מצנרת המים הקרים או החמים ניתן לסגור את הדוד ולאחר מכן לבדוק האם שעון המים ממשיך להסתובב. במידה וכן – סביר להניח שמדובר בנזילה של מים קרים. סימנים נוספים שיכולים להעיד על כך שיש נזילה וכדאי להזמין בדיקה מקצועית הם:

  • הצטברות חריגה של עובש או טחב – העובש עלול להופיע סמוך לאמבטיה, מתחת לכיורים, על הקרמיקות ואף מתחת לריצוף (בתקרה של הקומה למטה).
  • התקלפות של צבע וטיח – נזילה לא גדולה מצטברת מתחת לריצוף או בתוך הקירות והדבר מביא להתרוממות של טיח והתקלפות של צבע במקומות מסוימים.
  • קילוף בפנלים – רטיבות מתחת לרצפה עשויה לטפס מעט, להגיע לפנלים ולגרום שם להתקלפות.
איתור נזילה בחדר אמבטיה

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן