החלפה ושיקום צנרת מים במרתפים

טבעם של מים היא לזרום ממקומות גבוהים אל מקומות נמוכים. כיוון שהמים נוטים תמיד להתרכז לכיוון מטה, פעמים רבות נוצרת בעיה של נזילות ורטיבות בחלקיו הנמוכים של הבניין- קומות קרקע או יותר מכך- מרתפים ומחסנים. החלפה ושיקום צנרת מים במרתפים או מחסנים היא לרוב מורכבת יותר גם בשל המיקום וגם בשל העובדה שאזור זה של הצנרת סופג מים רבים המגיעים מכל קומות הבניין. בנוסף, במרתפים או במחסני הבית הדיירים אינם מבלים שעות על גבי שעות כמו בדירה עצמה ולכן בעיות מתגלות מאוחר יחסית, ונדרשת עבודה רחבה יותר.

קודם לכל איתור מקום הנזילה

בטרם ניגשים לעבודת החלפה ושיקום צנרת ללא הרס במרתפים יש לבדוק ולאתר את מקום הנזילה.אנו עושים שימוש במיכשור החדיש ביותר שישנו לאיתור מיקום הנזילה.
מכשיר אחד הוא מצלמה תרמית המאתרת את מקום הנזילה לפי מידת החום. ככל שהאזור קר יותר הדבר מצביע על רטיבות רבה יותר. מכשיר נוסף הוא מצלמה בעלת סיב אופטי המוחדרת לצנרת, מאפשרת לגלות מה מתרחש בתוכה ולאתר את האזור הבעייתי. ישנם מקרים בהם מתאפשר שיקום חלקים פגועים מהצנרת, אך במיוחד כאשר מדובר במבנים ישנים, פעמים רבות יש צורך בהחלפת הצנרת כולה. הצנרת, במיוחד באזורים הנמוכים מתגלה כבלויה ורקובה כך שתיקון נקודתי או אזורי לא בהכרח יתן את המענה למצב הקיים. בדיקה באמצעים טכנולוגים מתקדמים חשובה מאוד בכדי לדעת את היקף העבודה הנדרש- האם מספיקה עבודת שיקום נקודתית, אזורית או שנדרשת החלפת כל הצנרת במרתף ואפילו בבניין כולו.

שיקום והחלפה בצינורות המתאימים

על מנת לעשות עבודת החלפה ושיקום צנרת במרתפים שתהיה טובה ויעילה לטווח ארוך, יש לבדוק גם בהתאם למיקום הבניין, לבדיקות לחץ ואיתור הנזילה מהו סוג הצינור הרצוי. היום ישנם מספר סוגי צינורות העדיפים באופן משמעותי על פני צינורות ברזל שהיו בשימוש במבנים ישנים. ישנם צינורות מגלוונים העמידים בפני לחץ וחום, צינורות נחושת שאינם מחלידים כמו ברזל וצינורות מולטיגול העשויים שלוש שכבות של פסקגול, אלומיניום המסייע בבידוד ופוליאתילן המונע הצטברות אבנית. אנו מספקים צינורות עמידים ואיכותיים מהסוג הרצוי ביותר באותו בניין אשר יאפשר לכם שנים רבות של שקט ו…יובש במרתף.