הרגע שאחרי תיקון נזילה במקלחת – מה חשוב לדעת?

נזילה

נזילה בחדר האמבטיה בבית עשויה לגרום לנזק רב, הן לצרכי האבחון והאיתור שלה והן לצרכי הטיפול בנזילה. כיום ניתן לצמצם את הנזק ההיקפי בעת גילוי סימנים המעידים על קיום נזילה במקלחת, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות לאיתור נזילות ללא הרס.

בשונה מחללים אחרים בבית, מחדר האמבטיה מצופה לתנאי לחות, ועל כן את הנזילה בחדר האמבטיה נזהה לרוב בהופעת כתמי רטיבות על קיר משותף לחדר האמבטיה ולחלל נוסף, בשל תלונות השכנים בקומה מתחת על הופעת כתמי רטיבות על התקרה שמתחת, בזיהוי קולות של טפטוף, ובזיהוי של ריח רע שעולה מחדר האמבטיה ללא סיבה נראית אל העין. 

עם ההבנה והחשד לקיומה של נזילה, חשוב להזמין שירות איתור נזילות, אשר יתבצע באמצעות טכנולוגיה מתקדמת וללא הרס, באמצעות שימוש במצלמות תרמיות ייעודיות.

לאחר איתור מיקום הנזילה המדויק, יש לבצע את התיקון, בהתאם למיקום ולנגישות של הצינור הפגוע. טיפול בנזילה בצינור פנימי מחייבת חדירה את התשתית, וכאשר מדובר בחלל האמבטיה הנגישות תינתן לרוב באמצעות שבירה והסרה של אריחי קרמיקה וחדירה אל תוך הקיר.

הנזילה טופלה בשעה טובה, מה עכשיו?

לפני הכל חשוב לזכור כי בהזמנת איש מקצוע לטיפול בנזילה, כדאי לוודא מראש כי השירות כולל את המעטפת המלאה, לרבות התיקונים הנדרשים בסיום התהליך, כדוגמת השלמת ריצוף לאמבטיה. תמיד מוטב להזמין חברה מקצועית המספקת שירותים רחבים כבר משלב האיתור, במטרה להביא לאיתור הנזילה, תיקון הנזילה והטיפול בתשתיות- על ידי אותו גורם מקצועי שייקח אחריות מלאה.

לאחר הטיפול בנזילה נדרש תיקון מקצועי, אולם בטרם ביצוע התיקון מומלץ לערוך בדיקה נוספת, באמצעות המצלמה התרמית, על כל קו הצנרת, לווידוא כי אכן הנזילה טופלה ואין נזילה נוספת מאותו הצינור. לאחר ביצוע הבדיקה, יש לתת לקיר ולתשתית להתייבש בטרם ביצוע הסגירה.

טיפול בקיר משותף

את צדו החיצוני של הקיר המשותף יש לנקות היטב, באמצעות חומרים קוטלי עובש. העובש שנוצא על גבי הקיר עשוי להביא להתפתחות חיידקים ובקטריות, ולהזיק לשוהים בחדר דרך מערכת הנשימה. קטילת העובש היא הכרחית וחשובה, כאשר בתעשיית הבינוי ישנם חומרים ייחודיים למטרה זאת. לאחר קטילת העובש, ניקוי הקיר וייבוש שלו, ניתן לבצע טיוח לקיר, ולאחר מכן צביעה מחדש. חשוב לצבוע בצבעים ידידותיים לסביבה בעלי אלמנט של איטום ובידוד.

טיפול בקיר חדר האמבטיה

הטיפול בקיר חדר האמבטיה הוא מורכב יותר, מאחר ולרוב מדובר על קיר בעל חיפוי אריחי קרמיקה. ביצוע איתור הנזילה בטכנולוגיית אל הרס מצמצם באופן משמעותי את כמות ההרס, ואת האריחים השבורים, אולם עדיין ישנו צורך בטיפול בסביבת הנזילה ובתיקון הנזק האסתטי.

לאחר ייבוש מוחלט של הקיר, ויצוע בדיקה חוזרת ווידוא שלא קיימות נזילות נוספות, יש להוריד את שכבות הקיר והצבע שהתקלף, באמצעות שפכטל בצורה עדינה, ולהגיע לכדי קיר חלק ואחיד לצביעה. בטרם הצביעה ניתן ומומלץ לחזק את האיטום באמצעות חומרי איטום מתקדמים, המיושמים במריחה. האיטום המחודש מתבצע תוך עבודה בשכבות: מריחת שכבה מקשרת, המתנה לייבוש מלא, מריחת שכבה נוספת, ייבוש ושכבה מקשרת ששנייה. לאחר על אלה ניתן לצבוע את הקיר.

במידה וברשות בעל הבית אריחים תואמים לאריחים הקיימים, הדבר יקצר מאוד את התהליך. קבלנים ומשפתים רבים נוהגים להשאיר אריחים רזרביים בידי בעל הנכס, בדיוק למקרים מעין אלה.

במידה ולא קיימים בנמצא אריחים זהים, יש לפנות אל הספק של האריחים המקוריים ולברר אם ניתן לרכוש ארגז של אריים נוספים, או לחפש את הדגם האמור בחנויות. במידה ומדובר בדגם ישן שאינו בנמצא על הלקוח לבחור בין הדבקת אריחים במראה דומה או החלפה וריצוף מחדש של כלל האריחים.

בכל מקרה, לאחר הדבקת האריחים החסרים באמצעות דבק ייחודי אשר עמיד במים, יש לבצע רובה: מילוי של החריצים אשר נוצרים בין האריחים בחומר איטום, למניעת מעבר מים מחלל האמבטיה אל תוך הקיר. מומלץ לעשות שימוש ברובה אפוקסית מאיכות מעולה אר מתאימה לאיטום חדרים רטובים.

חברת נו פלו מספקת מעטפת שירותים מלאה ללקוח, החל משלב איתור הנזילה ועד טיפול המקצועי בה, בטכנולוגיית אל הרס ובעזרת שימוש בכלים ובטכנולוגיות המובילות בתחום, לרבות שירות תיקון מלא והשבת המצב לקדמותו, ביעילות, במהירות ובמקצועיות.