חומרי ניקוי מתאימים לאחר פתיחת נזילות

חומרי ניקוי

כיצד נפטרים מקורוזיה ומלכלוך קשה?

חג הפסח כבר כאן ואם בפסח עסקינן במכות בבית, הרי שנזילה בבית יכולה להוות מכה רצינית למבנה ולדייריו. נזילות עשויות להתרחש בעקבות מזג אוויר קיצוני או כתוצאה מליקויים במבנה, כשלעיתים הנזילה באה לידי ביטוי בהתפשטות של כתמים על גבי הקירות או היווצרות עובש, סדקים וריחות לא נעימים ולרוע המזל, לעיתים עובר זמן עד שמבחינים בתסמינים או שלא מצליחים לאתר את מקור הנזילות.
הבעיה היא שנזילות במיוחד אם הם מובילות לעובש וטחב, יכולות לפגוע באסתטיקה ובשהייה בבית ואפילו להוביל במקרים מסוימים לקשיי נשימה. חשוב מאוד לאתר מבעוד מועד בעיה של נזילות ואת מקור הנזילה, על מנת לטפל בנזק ולפתוח את הנזילות.

 

איך מאתרים נזילות ומה עושים לאחר הטיפול בנזילה?

 

יש לזכור שרטיבות ונזילות יכולות לחולל בלגן בבית כמו ריקבון של רהיטי עץ, סדקים ברצפה, טחב. הבשורות המעודדות הן שכיום יש מכשור מתקדם של הדמיה תרמית לאיתור הנזילה ומקורה כאשר תהליך הגילוי הוא קריטי במיוחד אם בכוונתכם לרכוש מבנה מסוים או למכור ואתם מעוניינים לטפל בנזק לפני שהוא מחמיר. מצלמה אינפרא אדומה יכולה בדרך שאינה פולשנית ואינה מסבה נזק למבנה לאתר חריגות ולאתר את הנזילה. הבדלי הגוונים שיופיעו במצלמה במידה ויש בעיה של נזילות יאותתו למאבחן המתמחה בתחום שיש בעיה, מיקומה וגודלה, כל זה בדיוק מירבי. איתור הנזילה יכול לחסוך כסף רב וכאב ראש רציני וכן לאחר הסריקה אפשר גם לבצע כיום באמצעים מתקדמים פעולות תיקון, איטום ושיקום ללא יצירת הרס.
ניקיון הוא חלק חשוב מאוד ביצירת סביבה נעימה וחשוב להשתמש לצורך כך בחומרי ניקוי מקצועיים ועוצמתיים שיוכלו לנקות את הנזקים שהסבה הנזילה. לפניכם מידע חשוב בנושא:

 

חומרי ניקוי

כיצד נפטרים מקורוזיה ומלכלוך קשה?

אחת התופעות של נזילות היא קורוזיה וכאן נכנסים לתמונה חומרי ניקוי מסירי חלודה וקורוזיה. המטרה היא להסיר את הקורוזיה וגם להגן על התשתית מפני הישנות החלודה כשחשוב מאוד לבצע את ההתאמה בין סוג התשתית לחומר ניקוי החלודה, כמו למשל, אלומיניום, ברזל, נחושת, קרמיקה וכדומה. חומרים שעושים הבדל משמעותי בתחום מבוססים על חומצות מינרליות, חומרי הרטבה, ממסים ואינהיבטורים ואת אלה ניתן ליישם באמצעות מריחה, הברשה או קרצוף כשיש חומרים כיום ידידותיים יותר למשתמש ולסביבה, שאינם תוקפים את התשתית, אינם דליקים וחסרי ריח.
ישנם תכשיר ניקוי על בסיס חומצות ואינהיביטורים לניקוי שאריות של עבודות שיפוץ וטיפול למיניהן כשבהקשר של נזילות חשוב לבחון האם החומר אכן יעיל בעבודה על כלים סניטריים, ברזים, ציפוי ניקל ויכול להסיר חלודה בעקבות שימוש בחומרים קורוזיביים כגון חומצת מלח.
כיום אפשר למצוא גם תכשירי ניקוי על בסיס חומצה אורגנית מתכלה מרוכזת לניקוי והסרה, פירוק של לכלוך קשה כמו צמנט, חומרי מליטה, מיצי בטון ועוד גם הם ידידותיים לסביבה. בכל מקרה, יש להתאים את השימוש לתשתית, לשמור על כללי זהירות וליישם בדרך המפורטת על גבי התכשיר ממרחק הנדרש, להמתין במידת הצורך לייבוש ולהשתמש באביזרים נלווים כמו מטלית להברשה וכדומה.
לאחר נזילה יש לעיתים צורך בשימוש במכונות ייבוש עוצמתיות וכן באוורור החלל וטיפול בלחות שהצטברה ובתכשירים ייעודיים להסרת עובש, פטריות, טחב וחיידקים שיוכל לחטא ולקטול, להמיס שומנים ולחסל את הנבגים. כדאי לרוב גם לצבוע את המקום הבעייתי בצבע אנטי בקטריאלי. חשוב לפנות לחברה המתמחה באיתור נזילות ובטיפול בנזילות ולהצטייד בהתאם בחומרי ניקיון אפקטיביים או לפנות לחברת ניקיון המצוידת בתכשירים עוצמתיים שתבצע בפועל את הניקיון היסודי.