כיצד להכין את הבית לימים קשים מבחינת מזג אוויר?

דליפה

תוכן עניינים

הבית שלנו זקוק לתחזוקה ותשומת לב, למעשה הוא יכול להתדרדר ממש מהר אם לא יזכה מכם לתשומת הלב המתאימה בזמן הנכון. לכן מוטלת עליכם האחריות עליכם לשמור עד כמה שניתן על הבית שלכם. לכל עונה יש את עבודות התחזוקה המתאימות לה, ועונת הקיץ היא זמן ממש טוב להתחיל לדאוג לכל פעולות התחזוקה הנדרשות כדי להכין את הבית לחורף הגשום והקר. 

אם שאלתם את עצמכם מה עליכם לעשות, הנה כמה עבודות תחזוקה נחוצות, שמומלץ להתחיל איתן.

איתור נזילות ורטיבות

איתור נזילות זו משימה מעט מורכבת, עם זאת מאוד חשובה כי למרבה הצער נזילות הן צרה נפוצה. יש המון סיבות שיכולות להוביל לנזילה ולפעמים גם הנזילה הקטנה ביותר תעשה המון נזק. נזילות יכולות להיגרם מעבודות תשתית לא טובות, מהצפות של מי גשמים, בעיות בביוב, פגיעה בצנרת, חלודה, אבנית, צנרת ישנה וכדומה. 

כדאי לטפל בנזילות כמה שיותר מוקדם ולאבחן את מקור הבעיה כדי לטפל בה באופן גורף ולא נקודתי. חברה מקצועית תגיע עם כל הציוד הדרוש, לרבות ציוד תרמי, כדי לאתר נזילות במקצועיות ולטפל בהן באופן המתאים. 

דליפה

איטום קירות

כל הקירות בבית שלכם צריכים להיות מוגנים ואטומים היטב, הפתחים צריכים להיות אטומים (דלתות וחלונות) ויש לוודא שאין סדקים, קילופים על הקירות, שהמים לא מחלחלים פנימה ומנוקזים כראוי. כדאי להזמין חברת איטום מקצועית שיש לה את כל הניסיון הדרוש באיטום קירות כדי שתוכל לבצע עבודות איטום באופן מקיף עם הציוד המקצועי. עבודות האיטום יתבצעו בהתאם לצורך ועל ידי הציוד והחומרים המתאימים.

בדיקה ותיקון מרזבים

תפקידם של המרזבים הוא לנתב את מי הגשמים הרחק מקירות המבנה ומהגג. כאשר המרזבים סתומים או שאינם תקינים, המים עשויים להצטבר, לחלחל ולגרום להמון נזקים. לכן לפני שעונת הגשמים מתחילה, כדאי מאוד להזמין חברה מקצועית שתבדוק את המרזבים, תראה שהם אינם סתומים או בלויים. ואם נדרשים תיקונים כאלו ואחרים החברה תבצע אותם, ואפילו תחליף את המרזבים במקרה הצורך. 

פתיחת סתימות ועבודות ביוב

שורשים בביוב, לכלוכים או סתימות מסוגים שונים עלולים לגרום להמון בעיות, במיוחד בחורף, כאשר יש המון גשמים וחשוב מאוד שמי הגשמים יתנקזו כמו שצריך. כאשר הביוב סתום והמים לא עוברים כהלכה, יכול להיגרם המון נזק ואפילו הצפות בימים גשומים. לכן חשוב לבדוק שמערכת הביוב פועלת היטב, שהיא אינה ישנה או בלויה, שאין סתימות, לכלוכים או שורשים של עצים שצמחו לתוכה וכדאי לדאוג לכך כבר בעונה החמה.

שיקום, תיקון והחלפת צנרת ביוב

כאשר צנרת המים אינה תקינה, שגרת החיים יכולה להשתבש, במיוחד בעונה הגשומה. יש שתי דרכים עיקריות לתקן את צנרת המים שלכם לקראת החורף, אחת מהן היא בדרך המסורתית, כלומר על ידי פתיחת הריצוף והחלפת כל הצנרת, והשנייה היא על ידי החדרת חומר מיוחד שמוצמד בלחיצה אל הצנרת הקיימת. שיטה זו מאוד חדשנית, מהירה במיוחד ויכולה לחסוך כסף וזמן רב. 

הזמנת חברה חיצונית תהיה כדאית

חברה מקצועית שעובדת עם ציוד מתקדם יכולה לצלם את הצנרת ולאתר בעיות בקלות, ולספק את המענה הטוב ביותר. כמובן שיש עוד מכלול של פעולות תחזוקה שתוכלו לעשות כמו בדיקת מערכות האוורור והחימום, צביעת קירות, איטום הגג, בדיקת מערכות הניקוז סביב הבית, ניקיון הארובה למי שיש קמין, בדיקת גלאי העשן ומערכות כיבוי האש, גיזום עצים בסביבת הבית וכדומה. ככל שתקדימו לבצע את עבודות התחזוקה בזמן הנכון, כך תוכלו להימנע ממצבי חירום מיותרים ומנזקים שיעלו לכם ביוקר בעתיד.