על מה חשוב להקפיד כאשר משפצים את חדר האמבטיה?

תוכן עניינים

שיפוצים מכל סוג, עלולים להיות מעט מרתיעים, וכאשר מדובר בחדר אמבטיה, עליכם לקחת בחשבון שחלל חלומי אינו צריך להיות רק מעוצב למשעי, אלא גם פונקציונלי. כתוצאה מכך יש הרבה החלטות שצריך לקבל לאורך הדרך, והכל תוך התייחסות לתג המחיר. בין אם אתם משפצים חדר אמבטיה קטן ובין אם גדול, הנושאים הבאים צריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלכם.

אינסטלציה

רטיבות בקירות של חדר האמבטיה, או לחלופין תחת הריצוף, מעידה על כך שיש לכם בעיה בצנרת, מה שיכול להוביל להמון בעיות, בין אם בעיות בריאותיות ובין אם בעיות מבניות. קל וחומר אם יש לכם כבר כתמי עובש, ריחות לא נעימים, חלודה, סדקים בבטון ובעיות מבניות אחרות, שיפוץ אמבטיה הוא הזמן המדויק ביותר לבצע החלפת צנרת קומפלט בחדר האמבטיה. אם כבר החלטתם על שיפוץ, בהחלט מומלץ לחדש את צנרת האינסטלציה ולא רק לטפל בבעיה באופן נקודתי. צנרת חדשה תעניק לכם שקט נפשי לזמן רב, תפתור בעיות שהתמודדתם עמן, ותעזור למנוע בעיות אינסטלציה בעתיד.

תכנון החלל

לאחר החלפת צנרת בחדר האמבטיה, עליכם לחשוב על ניצול נכון של החלל שעומד לרשותכם. חשבו איך הוא ישמש אתכם על הצד הטוב ביותר. הבינו את הצרכים שלכם לעומק והעבירו אותם לקבלן השיפוצים שלכם. יש המון דרכים לעצב את החלל בצורה שתואמת לצרכים שלכם, בין אם על ידי בחירת פתרונות אחסון נכונים שנותנים מענה מדויק לצרכי האחסון שלכם, בין אם על ידי בחירה נכונה של כלים סניטריים, בין אם על ידי בחירת ריצוף ועוד.

תאורה

התאורה של חדר האמבטיה מאוד חשובה, אל תטעו לחשוב שאתם יכולים להתקין כל סוג של תאורה. מכיוון שישנם סוגים שונים של חדרי אמבטיה (קטנים, גדולים, עם מראות וכדומה) התאורה שאתם בוחרים דורשת תכנון והקדשת מחשבה יתרה. שיקלו לבחור בגופי תאורה שקועים בתקרת חדר האמבטיה כדי להאיר היטב את כל החלל. ואולי כדאי לבחור בדימר ולא במתג, כדי שתוכלו לכוון את התאורה בהתאם למצב הרוח שלכם. כמו כן עליכם לקחת בחשבון את התאורה סביב המראה, אם אתם נמצאים מולה הרבה כדי להתאפר או להתגלח, עליכם לוודא שגופי התאורה שאתם בוחרים יעזרו לכם לראות היטב מה אתם עושים.

אחסון

חדר אמבטיה מתפקד ונוח לשימוש מסתכם באחסון טוב ופונקציונלי. כדי לוודא שפתרונות האחסון שלכם מותאמים לצרכים שלכם, עליכם להגדיר את אותם צרכים ולחפש אחר הזדמנויות אחסון שונות ומגוונות שיספקו לכם מענה אופטימלי. בחדר האמבטיה אינכם זקוקים למדפים עמוקים כדי לזכות למקום, אלו לפעמים פחות נוחים לשימוש. שלבו גם מתלה לייבוש מגבות במיקום אסטרטגי, והוסיפו פתרונות אחסון רבים ככל האפשר, גם אם הם קטנים ופשוטים.