פעולות תחזוקה שחשוב לבצע למבני מגורים ומשרדים כדי להימנע מנזילות

נזילה מהברז

נזילה בבית או בבית העסק נחשבת לנזק משמעותי ככל שהיא תימשך. גם דליפה קלה שלא תטופל בזמן עלולה להפוך במהירות לנזילה משמעותית שתגרום להצפה, להרס לרכוש ולסכנות בטיחותיות נוספות. מעבר לכך, מים שנותרים בקירות, המרצפות או בתקרה יגרמו לעובשים ולפטריות תוך זמן קצר ויהיו אחראים למגוון בעיות בריאות מסוכנות ומשפיעות לטווח הארוך. כדי להבטיח שדבר מזה לא יקרה, נדרשות מספר פעולות חשובות שימנעו כל נזילה מלהתרחש.

מתי מבצעים את פעולות התחזוקה?

בעיקר בחורף, מתעורר הצורך לבצע במבני מגורים ומשרדים טיפול מונע לנזילות שהתגלו. אלא שלמרבה הצער, ברגע שנזילה מתרחשת בעונה הגשומה, יש מעט מאוד דרכים שיעזרו למנוע אותה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל מבנה שסובל מרטיבות יצטרך להתחדש באמצעים שזקוקים לכמה ימים שמשיים לחלוטין לכל הפחות. למרות שישראל היא מדינה קיצית למדי, מספיק טפטוף קל כדי להרוס את השיקום.

בגלל חוסר היעילות המוגבר במהלך החורף, כל חברת אחזקת מבנים בפריסה ארצית לעולם תמליץ ללקוחותיה לבצע את פעולות ההימנעות מנזילות לאורך הקיץ. בעונה היבשה אפשר לטפל בכל בעיה שתצוץ ביעילות רבה וגם לבדוק האם התיקון הצליח, מבלי לחשוש מגשמים נוספים.

בדיקת איטום ואיתור נזילות

מערכת האיטום הקיימת למבנה מתפקדת כשריון הישיר שלו. היא אמורה למנוע ממי הגשמים להצטבר, מה שיביא גם לשהות יבשה וגם להימנעות מקור משמעותי ורוחות כתוצאה מליקויים. יש לבדוק את האיטום הקיים באמצעות בדיקת איטום ואיתור נזילות ולטפל בכל ליקוי שיתגלה באמצעים שהקבלן ממליץ עליהם.

בדיקות אינסטלציה

נזילות מתרחשות לא פעם בעקבות מרזבים שנסתמו או בעיה בצנרת המים והביוב. די בסתימה בצנרת הביוב אצל השכן בקומה מעל כדי להרטיב את התקרה של דיירי הקומה מתחת ולחולל לא רק נזק מיידי וחמור, אלא גם לייצר לא מעט סכסוכי שכנים, עבודה יקרה וצרות אחרות. האינסטלטור שתשלח חברת אחזקת מבנים בפריסה ארצית יבצע צילום של קווי הצנרת ויטפל גם הוא בכל בעיה שתתגלה.

טיפול בסדקים, חריצים וטיח מקולף

כאשר קיימים במבנה חורים, סדקים או חריצים, הם יזמנו מטבע הדברים רטיבות רבה. אפשר להזמין צבעי מקצועי למילוי של הסדקים והחריצים הקיימים במבנה וכמובן לצביעה מחדש. רצוי לעשות זאת עם צבע אקרילי, שאחת מתכונותיו היא דחיית נוזלים. יש ליישם את התיקונים והצביעה בכל קירות המבנה החיצוניים ולדאוג גם לטיפול מקצועי בכל נזק שהתגלה בקירות הפנימיים.

ביצוע בדיקת נזילה

חברה וותיקה לניהול אחזקת מבניםבוודאי התמודדה עם מקרים שבהם למרות פעולות ההגנה, בכל זאת התרחשו "הפתעות". לשם כך קיימת בדיקת הנזילה: לאחר שיושמו כל התיקונים וההחלפות הנדרשים, יש להציף במים את הגג או להרטיב מבחוץ את הקירות ולבדוק שלא חודרים מהם מים. הפעולה תצריך המתנה של 48-72 להופעת הנזקים ואם לא הופיעו, הדבר מאשר בוודאות שהמבנה מוגן לחלוטין מכל נזילה.