בדיקת מערכות דלוחין

בדיקת מערכות דלוחין

מים דלוחים או מים אפורים הינם מים בהם ניתן לבצע שימוש חוזר. המערכת המנקזת מים מאפשרת שימוש במים אלה לשימוש חוזר נקראת מערכת דלוחין. מערכת צינורות זו, מנקזת את המים מן המקלחת, האמבטיה, כיור המטבח והאמבטיה, מי מדיח הכלים ומכונת הכביסה. כל אלה הם מים שאינם כוללים מוצקים אלא רק סבון ושומנים ביתיים. המערכת האחרת היא מערכת השופכין המנקזת את המים מן האסלות. בדיקת מערכות דלוחין תתבצע כאשר ישנה תקלה, נזילה או סתימה במערכת זו וזאת יעשה לרוב באמצעות מצלמות טרמיות.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקת מערכות דלוחין מתבצעת באופן דומה לבדיקות צנרת אחרות. על מנת לבצע את בדיקה אין היום צורך בשבירת קירות וגרימת נזק והרס. בעלי מקצוע מומחים יבצעו בדיקה תרמוגרפית מקצועית ובדיקת מערכות דלוחין  באמצעות מכשור מתוחכם ומדוייק המעביר נתונים הישר אל המחשב כתמונות וידאו. מכשיר אחד הוא מצלמה תרמית העובדת על בסיס אינפרא אדום. מצלמה זו מזהה הבדלי קור וחום ומשדרת אותם למסך המחשב. אזורים קרים יותר הם אזורים בהם כנראה ישנה נזילה. מכשיר שני הוא מצלמה טרמית זעירה המוחדרת אל הצנרת ומראה את המתרחש בתוכה. כך ניתן לגלות עצמים התקועים בה כמו גושי שערות אם מדובר בסתימה באמבטיה או שאריות מזון אם זהו כיור המטבח. בכל אחת מן הבעיות ניתן לטפל.

הטיפול בבעיה

לאחר בדיקת מערכות דלוחין המביאה תוצאות מדוייקות קל יותר לתת את הטיפול המתאים. אם מדובר על נקודות בהן קיימת נזילה ניתן באמצעות חומר המוחדר אל הצנרת ליצור שכבת בידוד המונעת את הנזילה, וזאת במקום לשבור את הקיר באותו מקום ולהחליף את חלק הצינור הפגום. אם מדובר על סתימה, בידינו כל המיכשור לפתיחתה, בין אם מיכשור עדין במקרה של עצם קטן יחסית ובין אם ציוד מסיבי ומלא עוצמה במקרה של עצם גדול וחזק כמו שורשי עצים למשל.

בדיקת מערכות דלוחין היא בדיקה חשובה שצריכה להתבצע עם כל שינוי קטן שחל בתפקוד המערכת. אנו עומדים לשירותכם עם כל המיכשור, הידע והניסיון שברשותנו לאיתור ופתרון הבעיה בקלות.

דילוג לתוכן