איתור נזילות במצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית

תוכן עניינים

איתור נזילות במצלמה תרמית היא אחת השיטות היעילות ביותר הקיימת כיום בשוק.
יש סוגים שונים של נזילות אך כאשר הנזילות מתרחשות בתוך הקירות או מתחת למרצפות קשה מאוד לאתר בדייקנות את המוקד של הנזילה.
בעבר איתור מוקד הנזילה התבצע בשיטת הניסוי והטעייה,
בעל המקצוע "ניחש" היכן לדעתו מסתתרת הנזילה, שבר קירות והרים בלטות עד שגילה את המקור לנזילה, במקרים רבים הניחוש לא היה מדויק,אך בדרך נגרם הרס רב, ומיותר.

אחד האמצעים הטכנולוגיים שללא ספק הביאו לשינוי מרענן בתחום האינסטלציה הוא הצילום התרמי.

צילום טרמי מתבצע באמצעות מצלמה תרמית מאפשר לאתר את מקור הנזילות בדייקנות, במהירות, בלי לגרום להרס רב ובלי הוצאות כספיות גבוהות ומיותרות.

נזילות מים גורמות למפגעים אסתטיים כמו כתמי עובש ורטיבות על הקירות, לפגיעה במערכת הנשימה ולמפגעים בריאותיים נוספים, אך לא רק.

איתור נזילות במצלמה טרמית יכול להביא לזיהוי מהיר ויעיל שיפתור לכם את הבעיה ויחסוך עבודה מיותרת וכסף רב.

נזילות מים עלולות להיות מסוכנות ולפגוע בבטיחות של הדיירים. המים עלולים לחדור אל מערכת החשמל, להחליש את הקירות ואת שלד הבניין, לגרום לחלודה, לפורר ברזלים, לפגוע ביציבות הבניין ועוד.

גם אם סימני הרטיבות נראים במקום מסוים, אין זה אומר כי זהו מקור הנזילה. המים חמקמקים ומתפרצים במקומות שבהם הכי קל ונוח להם להתפרץ כמו בסדקים בקירות ועוד. ברוב הפעמים אם נשבור את הקיר שעליו מופיעים כתמים וסימנים שונים של רטיבות נגלה כי הצנרת במקום תקינה ומקור הנזילה אינו כאן. רק צילום תרמי מקצועי יעזור לנו לגלות במדויק את המקור לנזילה.

צילם טרמי הוא צילום העושה שימוש בקרני אינפרא אדומות. באמצעות המצלמה מצלם האינסטלאטור את הקיר שבו יש חשד לנזילה. המצלמה משקפת את הטמפרטורות של הקיר, ממירה אותם לצבעים ומשדרת את הצילום על גבי מסך מיוחד. במקום שבו קיימת נזילה, בצילום שעל גבי המסך יופיעו צבעים השונים מהצבעים האחרים שבצילום, ולפי הבדלי הצבעים יוכל האינסטלאטור לזהות במדויק את המיקום של הנזילה.

איתור הנזילות באמצעות הצילום התרמי דורש מיומנות וניסיון רב של בעל המקצוע המפעיל את המצלמה. רק איש מקצוע שהתמחה בהפעלת המצלמה התרמית ידע לקלוט את הנתונים, לעבד אותם ולהסיק את המסקנות הנכונות באשר לאיתור מקור הנזילה.

כל היתרונות במצלמה אחת

  • השימוש בטכנולוגיה של זיהוי נזילות מצלמה תרמית מאפשרת זיהוי של נזילות במקומות הסמויים מהעין כמו במעבה הקירות, מתחת למרצפות ועוד. באמצעות המצלמה אפשר לאתר נזילות גם במקומות שהגישה אליהם קשה ולא נוחה.
  • המצלמה התרמית מאפשרת דיוק מרבי באיתור מקור הנזילה. הודות לדיוק הרב אפשר לחסוך שבירה של קירות, הרמת בלטות, הרס רב ועלויות כספיות גבוהות של השיפוץ והתיקון של הנזקים המיותרים.
  • צילום טרמי חוסך זמן יקר. הודות לאיתור המהיר של מקורות הנזילה, אפשר לבצע תיקון נקודתי בתוך זמן קצר וביעילות.
  • הטיפול המיידי בצירוף התוצאות המדויקות שמעניקה המצלמה התרמית מאפשרים לאינסטלאטור לטפל בנזילות בזמן האיתור, במהירות וביעילות. כך הוא מצליח למנוע את המשך הנזק הנגרם כתוצאה מהנזילה ולחסוך לדיירי הבית עוגמת נפש והוצאות כספיות גבוהות.
  • איתור נזילות במצלמה תרמית מסייע גם במניעה של נזילות מים קשות. בכל פעם שבה מתעורר חשד לנזילה, עוד לפני שהגיעו הסימנים המוקדמים, אפשר לבצע צילום תרמי, לקבל תשובה באופן מקצועי ומדויק ולמנוע מנזילה קטנה להפוך לנזילה גדולה הגורמת לנזקים כבדים.

אל תחכו, בנזילות מים חייבים לטפל מיד, ובמקצועיות. עיכוב בטיפול או עבודה לא מקצועית עלולים לגרום לנזקים כבדים ולעלויות כספיות גבוהות.

צוות העובדים בחברת NU FLOW מצויד בכל הידע והאמצעים הטכנולוגיים החדישים לאיתור הנזילות. צרו קשר, אנו זמינים ומגיעים מיד!

איתור נזילות במצלמה תרמית - כיצד מתבצע צילום תרמי?

מבנים רבים נאלצים להתמודד עם נזילות בצנרות המים אשר קיימות בתוכם. בכל מבנה קיימות מספר צנרות מים באופן עקרוני, צנרת שמעבירה מים לשתייה, צנרת שמעבירה מי ביוב לאסלה בשירותים וצנרת שמעבירה מים במערכות ההסקה והמיזוג. בכל אחת מהצנרות עלולה להיות נזילה.

אותה נזילה יכולה לגרום לנזק משמעותי, לא רק לצנרות עצמן אלא גם לכל תשתית המבנה ובפרט לקירות, מרצפות וחלקים אחרים. לכן, יש חשיבות גדולה לאתר את הנזילה בהקדם ובצורה מושכלת, על מנת שיהיה ניתן לפתור את הבעיה בדרך הפשוטה והנוחה ביותר. כך יהיה ניתן לחזור אל שגרת החיים בצורה סדירה.

בעבר, היה נהוג לאתר נזילות באמצעות שבירת קירות ופתיחת מרצפות. היום כבר יש כלים הרבה יותר משוכללים לשם כך. למשל, מצלמה טרמית. מצלמה זו מאפשרת לראות את הטמפרטורה של האזור עליו אנחנו מכוונים אותה. היא מציגה לנו על גבי המסך, ברזולוציה מאוד גבוהה ואיכותית. היא עושה את זה בזכות היכולת שלה לאתר ברגישות רבה את הטמפרטורה שנמצאת בתוך הקיר.

בזכות העובדה שהמצלמה מאפשרת לנו לזהות את הטמפרטורה ברזולוציה גבוה, אנחנו יכולים לאתר נזילות מתחת למרצפות, בתוך קירות, אנחנו יכולים לדעת אם בכלל יש נזילה בצנרת או שמא משהו אחר. צריך להבין, הרזולוציה של המצלמה מראה לנו כתמים מסוימים באמצעות צבעים שונים כאשר כל צבע מסמל טמפרטורה ומאפשר לנו לראות בדיוק מה קורה בפנים.

חשוב להדגיש, הרבה מאוד אנשי מקצוע, אינסטלטורים  טוענים שהם מחזיקים מצלמות כאלה ומבצעים איתור נזילות במצלמה תרמית. זה לא בהכרח נכון. יש מקרים בהם לא מדובר במצלמות איכותיות, שלא נדבר על זה שיש אנשי מקצוע שכלל אין להם מצלמה טרמית אך הם טוענים שכן. יש כאלה שאכן מחזיקים מצלמה טרמית, אך הם לא יודעים להשתמש בה, לא יודעים איך להחזיק אותה, לא יודעים איך לקרוא את הנתונים שהיא מציגה, כל זה כמובן עלול לגרום נזק משמעותי ללקוחות, מאחר והם מבססים את ההחלטה שלהם האם לשכור את אותו איש מקצוע לצורך פתרון בעיה של נזילות, על בסיס המידע שהוא מספק להם. מידע אשר יכול להיות שגוי או שקרי.

אל תחכו לנזק בלתי הפיך - צרו קשר עם מאתר נזילות במצלמה טרמית כעת!

ראשית, צריך לבדוק מי בעל המקצוע, האם הוא אמין, מנוסה, ידע נרחב באינסטלציה ובכל הקשור לתחום איתור נזילות, בעל מקצוע שיודע לנתח את הצבעים שהמצלמה מספקת, בעל מקצוע שעובד עם מצלמה טרמית איכותית שיכולה לזהות ברמה של סנטימטר את הכשל.

צריך לציין, שלא בכל מצב איתור נזילות במצלמה טרמית יכולה לאתר נזילות. למשל, במקרים של קירות גבס, במקרים של צנרות מתחת למרצפות אשר מבודדות בתוך צינורות מיוחדים. בעל מקצוע מקצועי ידע לזהות מצבים כאלה ובעל מקצוע אמין, ידע לספק את המידע הזה ללקוחות שלו ולא ינסה לגרום לו לבצע עבודה, לקנות שירות, שלא יעזור לו.

לפני סיום, צריך לומר נכון שמצלמה תרמית היא לא הכלי היחידי שדרכו אפשר לאתר נזילות יש כלים נוספים, בין אם זה מחשוב מיוחד לצינור ביוב (מאפשר לראות מה קורה בתוך הצנרת באמצעות מצלמה מיוחדת שמכניסים פנימה), כלים אקוסטיים, קורולטור שמזהה ויברציות של זרימת מים מחוץ לצנרת, מצלמות רובוטיות 180 מעלות, מצלמות דחיפה, ועוד שורה ארוכה של כלים נוספים. הכל שאלה בסוג הצנרת, בגודל שלה, ובאופי הבעיה איתה אנחנו מתמודדים.

בעל מקצוע אמין ומקצועי, ידע להשתמש בכלים הנכונים, בהתאם לסוג ואופי הבעיה וכמובן, שהוא ישתמש אך ורק בכלים אמינים ואיכותיים.

מצלמה טרמית מאפשרת לראות את הטמפרטורה של האזור עליו אנחנו מכוונים אותה. היא מציגה לנו על גבי המסך, ברזולוציה מאוד גבוהה ואיכותית. היא עושה את זה בזכות היכולת שלה לאתר ברגישות רבה את הטמפרטורה שנמצאת בתוך הקיר.

בזכות העובדה שהמצלמה מאפשרת לנו לזהות את הטמפרטורה ברזולוציה גבוה, אנחנו יכולים לאתר נזילות מתחת למרצפות, בתוך קירות, אנחנו יכולים לדעת אם בכלל יש נזילה בצנרת או שמא משהו אחר. צריך להבין, הרזולוציה של המצלמה מראה לנו כתמים מסוימים באמצעות צבעים שונים כאשר כל צבע מסמל טמפרטורה ומאפשר לנו לראות בדיוק מה קורה בפנים.

  1. מאפשרת זיהוי של נזילות במקומות שלא נראית לעין.
  2. מאפשרת דיוק מרבי באיתור מקור הנזילה
  3. צילום טרמי חוסך זמן יקר.