צילום תרמי

נזילות מים הן אחת הבעיות המטרידות ביותר.
יש סוגים שונים של נזילות אך כאשר הנזילות מתרחשות בתוך הקירות או מתחת למרצפות קשה מאוד לאתר בדייקנות את המוקד של הנזילה.
בעבר איתור מוקד הנזילה התבצע בשיטת הניסוי והטעייה,
בעל המקצוע "ניחש" היכן לדעתו מסתתרת הנזילה,
שבר קירות והרים בלטות עד שגילה את המקור לנזילה,
במקרים רבים הניחוש לא היה מדויק,
אך בדרך נגרם הרס רב, ומיותר.

אחד האמצעים הטכנולוגיים שללא ספק הביאו לשינוי מרענן בתחום האינסטלציה הוא הצילום התרמי.

הצילום התרמי המתבצע באמצעות מצלמה התרמית מאפשר לאתר את מקור הנזילות בדייקנות, במהירות, בלי לגרום להרס רב ובלי הוצאות כספיות גבוהות ומיותרות.

צילום תרמי – איך זה עובד

נזילות מים גורמות למפגעים אסתטיים כמו כתמי עובש ורטיבות על הקירות, לפגיעה במערכת הנשימה ולמפגעים בריאותיים נוספים, אך לא רק.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

נזילות מים עלולות להיות מסוכנות ולפגוע בבטיחות של הדיירים. המים עלולים לחדור אל מערכת החשמל, להחליש את הקירות ואת שלד הבניין, לגרום לחלודה, לפורר ברזלים, לפגוע ביציבות הבניין ועוד.

גם אם סימני הרטיבות נראים במקום מסוים, אין זה אומר כי זהו מקור הנזילה. המים חמקמקים ומתפרצים במקומות שבהם הכי קל ונוח להם להתפרץ כמו בסדקים בקירות ועוד. ברוב הפעמים אם נשבור את הקיר שעליו מופיעים כתמים וסימנים שונים של רטיבות נגלה כי הצנרת במקום תקינה ומקור הנזילה אינו כאן. רק צילום תרמי מקצועי יעזור לנו לגלות במדויק את המקור לנזילה.

צילם תרמי הוא צילום העושה שימוש בקרני אינפרא אדומות. באמצעות המצלמה מצלם האינסטלאטור את הקיר שבו יש חשד לנזילה. המצלמה משקפת את הטמפרטורות של הקיר, ממירה אותם לצבעים ומשדרת את הצילום על גבי מסך מיוחד. במקום שבו קיימת נזילה, בצילום שעל גבי המסך יופיעו צבעים השונים מהצבעים האחרים שבצילום, ולפי הבדלי הצבעים יוכל האינסטלאטור לזהות במדויק את המיקום של הנזילה.

איתור הנזילות באמצעות הצילום התרמי דורש מיומנות וניסיון רב של בעל המקצוע המפעיל את המצלמה. רק איש מקצוע שהתמחה בהפעלת המצלמה התרמית ידע לקלוט את הנתונים, לעבד אותם ולהסיק את המסקנות הנכונות באשר לאיתור מקור הנזילה.

כל היתרונות במצלמה אחת

  • השימוש במצלמה תרמית מאפשרת זיהוי של נזילות במקומות הסמויים מהעין כמו במעבה הקירות, מתחת למרצפות ועוד. באמצעות המצלמה אפשר לאתר נזילות גם במקומות שהגישה אליהם קשה ולא נוחה.
  • המצלמה התרמית מאפשרת דיוק מרבי באיתור מקור הנזילה. הודות לדיוק הרב אפשר לחסוך שבירה של קירות, הרמת בלטות, הרס רב ועלויות כספיות גבוהות של השיפוץ והתיקון של הנזקים המיותרים.
  • הצילום התרמי חוסך זמן יקר. הודות לאיתור המהיר של מקורות הנזילה, אפשר לבצע תיקון נקודתי בתוך זמן קצר וביעילות.
  • הטיפול המיידי בצירוף התוצאות המדויקות שמעניקה המצלמה התרמית מאפשרים לאינסטלאטור לטפל בנזילות בזמן האיתור, במהירות וביעילות. כך הוא מצליח למנוע את המשך הנזק הנגרם כתוצאה מהנזילה ולחסוך לדיירי הבית עוגמת נפש והוצאות כספיות גבוהות.
  • המצלמה התרמית מסייעת גם במניעה של נזילות מים. בכל פעם שבה מתעורר חשד לנזילה, עוד לפני שהגיעו הסימנים המוקדמים, אפשר לבצע צילום תרמי, לקבל תשובה באופן מקצועי ומדויק ולמנוע מנזילה קטנה להפוך לנזילה גדולה הגורמת לנזקים כבדים.

אל תחכו, בנזילות מים חייבים לטפל מיד, ובמקצועיות. עיכוב בטיפול או עבודה לא מקצועית עלולים לגרום לנזקים כבדים ולעלויות כספיות גבוהות.

צוות העובדים בחברת NU FLOW מצויד בכל הידע והאמצעים הטכנולוגיים החדישים לאיתור הנזילות. צרו קשר, אנו זמינים ומגיעים מיד!