איתור רטיבות

מאתרים רטיבות באופן המקצועי ביותר

תוכן עניינים

רטיבות בקירות הבית הפנימיים או החיצוניים של הבית או לחילופין רטיבות בתקרה הנובעת מרטיבות בריצוף שבקומה שמעליה, מעידה על בעיה בצנרת וסבירות גבוהה לקיומה של נזילה, מה שעשוי לגרום למגוון בעיות בריאות, בטיחות ופגיעה בתשתיות המבנה.

הרטיבות עלולה לגרום לכתמי עובש, לריחות לא נעימים ולחדירה של חיידקים ופטריות העלולים לפגוע במערכת הנשימה של דיירי הבית ולהזיק לבריאותם. רטיבות במבנה עלולה לפגוע גם בשלד הבניין, לגרום לחלודה, להתפוררות של קירות ובמקרים חמורים אף להביא להתמוטטות המבנה.

איתור מקור הרטיבות הוא שלב מכריע ושוב בטיפול בבעיה, כאשר הסימנים המעידים על הימצאותה אינם בהכרח מעידים גם על המקום המדויק שבו מתרחשת נזילת המים בפועל.

בעבר כדי לאתר את מקום הרטיבות היה צורך בשבירת קירות ובהרמת בלטות, תוך גרימת הרס רב עד לאיתור נקודת הכשל והנזילה, כאשר לאחר הטיפול בה נדרשה פעולת תיקון ושיפוץ יקרה.  כיום,  הודות לציוד אלקטרוני משוכלל וטכנולוגיות מתקדמות, ניתן לאתר את מקום הרטיבות ללא גרימת הרס וללא נזקים מיותרים, במהירות, ביעילות וברמת דיוק גבוהה במיוחד.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מה חשוב לדעת על איתור רטיבות

רטיבות במבנה מתחילה בנקודה קטנה על קיר הבית, על התקרה או בכתמים המופיעים על המרצפות. בהתחלה לא כולם שמים לב לזה, ואם שמים לב לא תמיד מייחסים לזה חשיבות. העלמת העין לא תפתור את הבעיה והכתם הקטן של היום עלול להתפתח לבעיה גדולה בטווח הזמן הקרוב.

בשלב בראשון של איתור מקור הבעיה חשוב לקבוע מהו הגורם לרטיבות, האם נזילת מים  נמצאת בצנרת המים הנקיים, בצנרת המים הדלוחים או בשל כשל באיטום. איתור מקור הנזילה חשוב הן לטיפול נכון ומדויק והן לטיפול בנזקי הנזילה שכבר נגרמו.

מלבד מראה עיניים, של כתמי רטיבות ועובש בולטים, מה שמעיד על קיום נזילה לאורך זמן, ניתן לאתר רטיבות גם באמצעות ריח לא נעים המתפשט באזור מסוים בבית. כאשר קיימים קירות משותפים על חדר רטוב (חלל בו עוברת צנרת דוגמת מטבח, חדרי שירותים וחדרי אמבטיה) ניתן להתקרב ולגלות אם מקור הריח נובע מהם. נזילה שמקורה בטפטוף אפשר לזהות גם באמצעות רחשים וקולות טפטוף, שיבלטו וישמעו לאוזן בעיקר בשעות הלילה השקטות.

כאשר מדובר בנזילה הניכרת בתקרת הבית, במרבית המקרים מקור הנזילה יהיה בריצוף המצוי מעליה. במידה ומדובר בבית פרטי בעל קומות נפרדות, יש לחפש את מקור הנזילה בקומה העליונה. בבנייני דירות בסבירות גבוהה הנזילה מגיעה מן השכן בקומה העליונה, ויש לעדכן אותו ולבקש את בדיקתו.

איתור מקור הנזילה באופן עצמאי הוא רק תחילת הדרך לצורך מיקוד של אש מקצוע- ובכל מקרה חשוב להזמין בהקדם שירותי איתור נזילות.

הפתרון המהיר, היעיל והמקצועי ביותר- איתור נזילות בטכנולוגיית אל- הרס

 

 

הפתרון המהיר, היעיל והמקצועי ביותר- איתור נזילות בטכנולוגיית אל- הרס

כאמור, באמצעות ציוד טכנולוגי מתוחכם אפשר לאתר את המקום הבעייתי במהירות וביעילות. בין הכלים המתקדמים בתחום איתור הנזילות ניתן למצוא גלאי סיב אופטי ומצלמות תרמיות.

גלאי סיב אופטי הוא גלאי שבראשו מותקנת מצלמה זעירה. את הסיב מחדירים אל מעבה הצינור, המצלמה מצלמת את התמונה המתקבלת בתוך הצינור ומאפשרת לגלות את הבעיה ואת המיקום המדויק שלה.

מצלמה תרמית היא מצלמה הפועלת על קרני אינפרה אדומות. המצלמה ממירה את קרינת החום לקרינת אינפרה אדומה ובכך מאפשרת לגלות את הבדלי הטמפרטורה בקיר. את הבדלי הטמפרטורה ממירה המצלמה לצבעים, והשינוי בצבעים מצביע על מיקום הכשל הגורם לרטיבות.

הציוד הטכנולוגי החדש המלווה את הבוחן באיתור של התקלה הביא למהפכה של ממש בתחום. לא עוד ניסוי וטעיה, שבירת קירות והרס מיותר, אלא איתור מדויק וממוקד המאפשר לזהות את מקור הנזילה, לתקן אותה במהירות ולמנוע את התפשטות הנזקים.

הודות לציוד הטכנולוגי המשוכלל אפשר לאתר רטיבות בכל מקום, בצנרת הנמצאת במעבה הקירות ומתחת לרצפה, בצינורות הביוב והניקוז, באיתור כשלים באיטום המאפשר חדירת מי גשמים בגגות, במרפסות מרוצפות, במרתפים ובקירות חיצוניים.

שימוש בציוד הטכנולוגי במרפסות מאפשר לבצע מיפוי מדויק של כל הכשלים באיטום בשטח המרפסת לאתר את נקודת הכשל, להצביע על נתיב חדירת המים, לזהות מים כלואים מתחת למרצפות ולאפשר תיקון מהיר ויעיל של הבעיה.

הציוד הטכנולוגי מאפשרת לזהות מקורות של חדירת מים ולאבחן את הגורם לדליפת מים, מערכות צינורות המים, צנרת דלוחין, מערכות אטימה ועוד.

איתור רטיבות בקירות החיצוניים של המבנה מאפשר למפות ולסמן את כל המקומות שדרכן חודרים המים אל המבנה בשל בעיות באיטום הקירות החיצוניים. זיהוי הכשלים מתאים לכל סוגי החיפוי של הקירות החיצוניים, לחיפוי אבן, לחיפוי שיש, פסיפס ועוד.

בעת איתור נזילות בחדרי האמבטיה ובמקלחות יש לערוך בדיקות מקפות כדי לזהות את מקור הנזק. חשוב לבדוק כל מערכת בנפרד, את הצנרת המובילה מים נקיים לדירה, את צנרת מי השופכין המתחברת אל מערכת הביוב או בעיות באיטום.

בהזמנה של שירות לאיתור וטיפול בנזילה, חשוב להזמין חברה מקצועית המספקת את מעטפת השירותים המלאה, החל משלב האבחון וכלה בשלב התיקון. הזמנה של בוחן נזילות בלבד תיאלץ להיעזר באיש מקצוע נוסף, שיסתמך על דו"ח חיצוני ונתונים אותם לא בדק בעצמו, והזמנה של אינסטלטור שאין בידו הכלים לבצע איתור נזילה בטכנולוגיית אל הרס, משמעותה נזק מיותר לתשתיות, או לחילופין דרישה שלו לקבלן משנה נוסף בעלויות גבוהות.

צוות העובדים בחברת נו פלו מצוידים בציוד טכנולוגי חדיש לאיתור רטיבות, מיטב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, וצוות עובדים מנוסה ומיומן אשר עברו הכשרה מקצועית מקיפה, מיומנים בהפעלת ציוד מקצועי וכלים טכנולוגיים, ובמתן מענה מקיף, כולל ומקצועי לכל סוגי הנזילות, הכשלים והבעיות בצנרת. צוות נו פלו פועל בפריסה ארצית מלאה, בטווח זמן קצר ותוך מתן מענה לכל בעיה.

 

צריכים איתור רטיבות? רק עם המומחים של נו פלו

הודות לציוד המשוכלל שלנו, ניתן לאתר רטיבות בכל מקום באמצעות מיפוי מדויק וללא שום נזק למבנה.

המומחים שלנו עובדים בפריסה ארצית. הרימו טלפון ואנחנו בדרך אליכם.

אנו חברה אמריקאית בפריסה עולמית המתמחה במתן שרותי אינסטלציה שונים באמצעות טכנולוגיות ירוקות וחדשניות. כל אנשים הצוות בחברה הינם אינסטלטורים מיומנים ומקצועיים.