איתור פיצוץ בצנרת מים

פיצוץ בצנרת נשמע כמו אירוע גדול, מוחשי ומפתיע, אולם לרוב מדובר דווקא בנזק מצטבר וסמוי מן העין למשך תקופה ממושכת. פיצוץ בצנרת המים עשוי להתרחש כתוצאה מבלאי טבעי בצנרת, נזילה קטנה אשר מרחיבה אט-אט את הסדק או החור בצינור ממנו היא יוצאת, ועד לשחרור עוצמתי של כמויות גדולות של מים בשל כך. סיבות נוספות לפיצוץ בצנרת עשויות להיות סתימה המונעת מעבר תקין של המים מן הצנרת הביתית אל הצנרת המרכזית, כמו גם תקלות הנוגעות ללחץ מים לא תקין במבנה.

תוכן עניינים

איתור פיצוץ בצנרת מים יתקיים באחד משני תרחישים אפשריים:

איתור נזילות ורטיבות
צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

זיהוי סימנים מוקדמים וחשד לפיצוץ בצנרת דוגמת:

  1. הופעת סימני רטיבות על גבי קיר, ריצוף או תקרה בבית.
  2. הופעת סימני עובש על גבי קירות ותשתיות בבית.
  3. תסמיני ריחות רעים ו/או ריחות טחב בחלל הבית אשר אינם נעלמים לאחר ניקוי ואוורור החלל.
  4. רעש חרישי ולא ברור של טפטוף שלא ידוע מה מקורו
  5. גידול משמעותי בחשבון המים בבית ללא סיבה ניכרת או שינויים בצריכה/בהרכב בני המשפחה.

כל אחד מן הסימנים הללו עשוי להעיד על קיום נזילה סמויה אשר עשויה הביא לכדי פיצוץ בצנרת, ומצריכה הזמנת שירות של איתור נזילה סמויה. פעולה זו לרוב מתבצעת באמצעות טכנולוגיה חדשנית המאפשרת איתור נזילות במצלמה תרמית מבוססת מד טמפרטורה. פיצוץ גלוי (ניתן לראות או לשמוע את זרם המים)

אפשרות שניה לאיתור פיצוץ מים בצנרת היא באמצעות זיהוי מידי של אירוע שחרור מים מהיר בלחץ גבוה, אשר הביא להתרוממות ושבירה של מרצפות, בקיעת קיר המכיל מעבר של צנרת, הצפה של הבית בכמויות מים גדולות, צליל פיצוץ גבוה וחד פעמי ממקור בקיעת המים וחוסר יכולת שליטה בהתפרצות ובהיקפי המים הזורמים.

כאמור, אירוע כזה לרוב מגיע לאחר הזנחה של תסמינים קיימים, וניתן להימנע ממנו באמצעות ערנות וביצוע בדיקות ופעולות תחזוקה נדרשות.

איתור פיצוץ בצנרת מים

טיפול בפיצוץ צנרת

גם כאשר הפיצוץ הוא מזערי ומוביל לנזילה ולתסמינים מועטים, מדובר רק בעניין של זמן עד לגרימת נזק מצטבר הכולל היחלשות של התשתית והקונסטרוקציה, החלדה של אלמנטים מברזל המצויים בקירות, חדירת מים ורטיבות לאזורים שאינם מיועדים ומותאמים לספוג אותם, נזק חיצוני לקירות, לחיפוי ולרצפות ונזקים נוספים. מומלץ תמיד להשקיע בתחזוקת הבית ולהגיב באופן יזום לליקויים, לתיקון מהיר ויעיל ולמניעת נזק מצטבר ויקר.

במידה ולמרות זאת התרחש פיצוץ מהותי בצנרת, הפתרונות המוצעים כיום יכללו אחת מן האפשרויות הבאות:

  1. איתור ותיקון בשיטה המסורתית: פתיחת הקיר או התשתית לצורך נגישות לצינור, תיקון חיצוני ושיפוץ ושיקום אסתטי.
  2. איתור נזילות ללא הרס באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ושיקום באמצעות חדירה נקודתית למקום האירוע או שימוש בטכנולוגיות תיקון צנרת ללא הרס דוגמת החדרת שרוול אפוקסי, רובוט צנרת ואחרים.

מומלץ לבחור בשיטת איתור נזילות ללא הרס, באמצעות מצלמה תרמית או שיטות נוספות, לחיסכון בעלויות ולטיפול מדויק ומקצועי בתקלה.

חברת נו פלו מספקת מגוון שירותים מקצועיים, איתור נזילות ללא הרס, טיפול במקטעי צנרת ושירותי ייבוש תת רצפתי, במקצועיות שאין שניה לה, לצד שירות מצוין ובמחיר הוגן.

דילוג לתוכן