הנזקים הבריאותיים שגורמות נזילות לא מטופלות

מים הם חומר בעל עוצמה אדירה. הם אלה שמאפשרים חיים על פני כדור הארץ, אבל במקביל הם עלולים לגרום גם להרס ולנזקים חמורים. בנוסף יש למים יכולת לחלחל גם דרך החומרים הקשיחים ביותר ולהגיע למקומות שבהם הם לא אמורים להיות. זוהי כמובן הסיבה שבגלל חשוב מאוד להקפיד על איטום קירות עם חומרים איכותיים ועל צינורות עמידים. יחד עם זאת הבלאי הטבעי של כל חומר שהוא גורם לכך שגם אם הייתה הקפדה כזו עדיין תיתכן נזילה.

במקרים אלה טיפול מהיר ויסודי הוא קריטי – גם בגלל ההיבט הבריאותי. למה חשוב לאתר במדויק את מקור הנזילה ולטפל בה בהקדם? מהם הסימנים שמחייבים התייחסות והזמנת שירות איתור נזילות? איך מזהים את גורם הבעיה בלי להרוס קירות? לפניכם כל התשובות.

סכנה – עובש!

רטיבות מייצרת תנאים אופטימליים להיווצרות עובש. העובש הוא למעשה פטריות שגדלות להן בתוך הקיר ובשלב מסוים כחלק מההתפתחות שלהן מתחילות להפיץ נבגים – גופיפים זעירים שאי אפשר לראות בעין אבל הם עלולים לגרום לפגיעה של ממש בריאות.

ראשית, נבגים מייצרים תגובות אלרגיות, כולל כאלה חמורות בחלק מהמקרים. ביניהן: שיעול טורדני, התעטשויות בלתי פוסקות, עיניים לחות, עייפות ואף תשישות, מיגרנות ועוד. שנית, הם חודרים אל דרכי הנשימה ופוגעים בהן. בפרט חשופים לפגיעה כזו מי שממילא סובלים מבעיות שונות במערכת הנשימה וגם מערכת חיסונית חלשה או מוחלשת (למשל במהלך טיפול כימותרפי) מהווה פתח לחדירה מוגברת של נבגים ולנזק בריאותי קשה.

בנוסף, העובש עלול לגרום להתפתחות אסתמה עד כדי צורך בטיפולים ממושכים ומורכבים – עוד סיבה טובה לכך שכדאי להקפיד על איטום קיר איכותי ועל איתור מידי של כל נזילה מכל צינור שעובר בקיר או מתחת לרצפה.

הסימנים שמחייבים הזמנת מומחה לאיתור נזילות

עובש אפשר לראות בעין – בצורה של כתמים כהים ומכוערים בקיר או על התקרה. זהו כמובן סימן אחד לצורך בהזעקת מומחה לאיתור נזילות. ריח חריג של מים הוא עוד סימן, וגם חשבון מים גדול מהרגיל מבלי שתהיה לך סיבה מובנת הוא תמרור אזהרה. קילופים של טיח מעידים גם הם על בעיה שיכולה להיות נוכחות של מים מחוץ לצינור.

איך לזהות את מקור הנזילה והמיקום שלה בלי להרוס קירות?

אם הקפדתם על איטום קירות מקצועי קרוב לוודאי שהנוכחות של מים במקום שבו הם לא אמורים להיות היא תוצר של נזילה מצינור. במקרה כזה חשוב להזמין חברה בעלת ציוד שמבוסס על טכנולוגיית אל-הרס – מצלמות תרמיות ו/או סיבים אופטיים שבעזרתם אפשר לזהות במדויק את המיקום של הנזילה בלי לפתוח קירות. הרווח הוא גם קיצור משמעותי של זמן העבודה, גם הפחתה דרמטית של הבלגן וגם עלות הטיפול בבעיה נמוכה יותר במידה ניכרת. הרווח שלכם: חזרה לשגרה תוך זמן קצר ובמינימום נזק כספי, וראש שקט בזכות הידיעה שהבריאות שלכם לא בסכנה.