נזילות בבריכות

נזילות בבריכות

תוכן עניינים

במיוחד בעונת הקיץ, בריכה בחצר היא אמצעי מבורך להתרעננות. כך גם כמובן בריכת השחיה הציבורית. עם זאת, בריכה דורשת תחזוקה שוטפת ועירנות לגבי תקינותה. כאשר חשים כי ישנה התאדות מים מעבר להתאדות הטבעית (שהיא כ- 8 מ"מ ביום), יתכן שיש בבריכה נזילה ומים הולכים לאיבוד.

הזמנת מומחים שהמבצעים בדיקת נזילות מבריכות באופן מקצועי היא הכרחית במצב זה. גילוי מקור הנזילה באופן עצמאי הוא קשה עד בלתי אפשרי ממש.

היכן יכולה להיות נזילה?

גם בבריכה, בדומה לבית, נזילות נוטות להתרחש בקווי תפר למיניהם. זו יכולה להיות נקודת תאורה, בסמוך לסקימר הבריכה, בקו התפר בקרקעית הבריכה או בהיקפה או גם בתעלת הגלישה. נזילה יכולה גם להיות לא בתוך הבריכה עצמה אלא בצנרת המובילה מחדר המשאבות אל תוך הבריכה. הסיבה יכולה להיות כשלים באיטום, נזילות סמויות מן הצנרת, דליפות מן הצנרת ועוד.

כיוון שישנם לא מעט מקומות שיכולים להיות מקור הנזילה, יש צורך בשימוש באמצעים מיוחדים. היום ישנם האמצעים לביצוע בדיקות מורכבות כגון אלה, אך הבדיקה צריכה להתבצע על ידי מומחים בתחום אשר עברו הכשרה ומאחוריהם בדיקות רבות של נזילות מבריכות.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

מצלמה תרמית- לגלות את הנקודה הכחולה

המכשיר אשר בעזרתו מבצעים בדיקת נזילות מבריכות הוא מצלמה תרמית. מצלמה תרמית מזהה הבדלי קור וחום ומשדרת אותם למסך המחובר אליה . התמונה המתקבלת על המסך היא תמונה של צבעים שונים שכל אחד מהם מייצג טמפרטורה מסויימת.

ככל שהאזור צבוע בצבעים קרים כמו כחול, כך זהו אזור קר יותר. אזור בו ריכוז גבוה של מים יהיה קר יותר ויצביע על מקור הנזילה. גילוי האזור הבעייתי מהווה כבר מחצית מן הפתרון. כעת נותר לבצע את התיקון בעזרת איטום האזור ממנו ישנה נזילה או תיקון הצנרת.

הבדיקה התרמית מאפשרת תיקון מדוייק וממוקד וחוסכת שבירה של רצפות. לאחר בדיקה כזו ניתן לשבור בדיוק את המרצפת שתחתיה ישנו סדק ולבצע תיקון.

בדיקה תרמית היא בדיקה יעילה כל עוד מבצע אותה אדם מיומן. אנו מומחים באיתור נזילות, כולל נזילות מבריכות. אנשי הצוות שלנו מיומנים בשימוש במצלמה התרמית וישמחו לאתר את הנזילה ולהפסיק את התאדות המים המהירה בבריכה שלכם.