צילום מרזבים

צילום מרזבים

תוכן עניינים

בבתים רבים, במיוחד בתים עם גגות רעפים, מרזבים הם פתרון מצוין לניקוז מי הגשמים העודפים והובלתם אל אזור בו אינם מהווים גורם מפריע כמו החצר או הגינה. המרזבים הינם חלק חשוב בצנרת הבית, וכמו בחלקים אחרים בצנרת, כל עוד אינם מורגשים זהו סימן לכך שהכל תקין. עם זאת, כאשר מתעוררת בעיה הדבר מורגש היטב ובא לידי ביטוי ברטיבות שאינה נעימה ואינה בריאה לנו ואף גורמת נזק לקירות. צילום מרזבים היא בדיקה אותה מבצע אינסטלטור המומחה בצילום צנרת ויש לו את כל הציוד הנדרש לכך.

יתרונותיו של צילום המרזבים

במיוחד באזורים בהם ישנה צמחיה רבה, בתוך המרזבים נוטים להצטבר עלים יבשים, זרעים ולכלוך. בקיץ הדבר אינו מורגש ואינו מהווה בעיה אך עם בוא החורף, מגלים דיירי הבניין כי המים אינם יורדים במרזב באופן חלק והדבר מתבטא ברטיבות בתקרה או בקירות. לשם כך כדאי להערך מבעוד מועד ולבדוק לקראת בוא החורף כי המרזב פנוי לכל אורכו. צילום מרזבים יתן תמונה מדוייקת מה מתרחש בפנים.לעיתים מדובר על עצמים החוסמים את הדרך ומונעים מן המים לרדת מטה. לעיתים מתגלה גם כי נדרש תיקון המרזב, שישנו סדק הדורש תיקון. היום הדבר אינו אומר בהכרח החלפת המרזב ואפילו לא החלפת חלקים ממנו. ישנן שיטות חדישות ופשוטות הנותנות תוצאות דומות בזמן קצר יותר תוך השקעת עבודה מאומצת פחות. אנו מעודכנים בכל השיטות הללו- צילום מרזבים וגם תיקון המרזב ללא צורך בהחלפתו הם המומחיות שלנו.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

כיצד מבצעים צילום מרזב?

צילום מרזבים נעשה בעזרתם של אותם מכשירים חדישים המשמשים גם לצילום מערכת ביוב. מדובר על שני סוגי מצלמות: האחד- מצלמות אופטיות זעירות המוכנסות לתוך המרזב ומספקות תמונה על המתרחש לכל אורכו. המצלמה מחוברת בצידה האחד למחשב והתמונות מוקרנות על גביו תוך כדי צילום. כלי נוסף וחשוב הוא מצלמה תרמית העובדת בעזרת קרניים אינפרא אדומות ומבחינה בין אזורים חמים לקרים. שימוש במצלמה זו חשוב במיוחד כאשר בודקים את האפשרות לנזילה מהמרזב.
בין אם מדובר בחשד לנזילה מהמרזב ובין אם מדובר על מניעה, צילום מרזבים היא פעולה אשר בעלי מקצוע מומחים עושים בקלות ללא צורך בטיפוס או קידוח וגם התיקון אינו דורש זאת. לכן, אם מתעורר חשד קל ביותר לנזילה או כפעולת מניעה לקראת החורף נשמח לבדוק את המרזב ולבצע תיקון ואיתור נזילות במידת הצורך.