טיפול בשורשים בביוב

שורשים בביוב

תוכן עניינים

סתימה בביוב, הגורמת לירידת מים איטית או אפילו לכך שמים אינם יורדים כלל, היא מצב לא נעים. אם ישנן סתימות קלות שניתן לפתור באופן עצמאי (גם אם לטווח קצר), ישנן סתימות הנובעות מסיבות מורכבות יותר. שורשים בביוב היא אחת הסיבות המורכבות ביותר לסתימה ועל מנת לפתור אותה יש להזמין אינסטלטור או חברה המתמחים בתחום ובעלי ציוד מתוחכם ומסיבי המתאים לפתרון הבעיה.

סביבה מתאימה לשורשי העצים

עד כמה שהעניין נראה מוזר, צנרת הביוב היא מקום מצויין עבור העץ להשחלת שורשיו. עץ אשר לו שורשים בביוב הרוויח מים מלאים במינרלים וחומרים המהווים לו מזון. מי הביוב מלאים בשאריות אורגניות המהוות לעצים דשן וחומר הזנה נהדר. לכן, עצים מנצלים כל סדק או פתח בצנרת הביוב, במיוחד צנרת ישנה העשויה בטון, על מנת להשחיל את שורשיהם לשם ולהנות משפע של חומרים מזינים. אם אתם חיים בסביבה המוקפת עצים, צפו יום אחד לסתימה בעקבות הימצאם של שורשים בביוב.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

כיצד פותרים את הבעיה

על מנת לפתור את הבעיה יש קודם כל לאתר אותה. כאשר ישנה סתימה לא ניתן לדעת בוודאות מהו מקורה כל עוד לא מבצעים בדיקה מקיפה ומדוייקת. לנו ישנם כל האמצעים לבדיקה מדוייקת של צנרת הביוב המביאה לאיתור מהיר של מקור הסתימה. מצלמה זעירה בעלת סיב אופטי המוחדרת אל מעמקי הצנרת מאפשרת לגלות כי שורשים בביוב הם מקור הסתימה.

כעת יש צורך לסלק את אותם שורשים. שורשיו של עץ הם חזקים ולכן יש להתמודד איתם באמצעים מסיביים במיוחד. אחד האמצעים הוא צינור המחדיר סילון מים בלחץ גבוה. זהו ציוד מתוחכם המזרים מים בלחץ גבוה במיוחד ובכיוון הפוך מפתח הניקוז. בדרכו מסיר זרם המים מכשולים או עצמים נוספים שנתקעו בצנרת.. יש המנסים להתמודד עם השורשים באופן עצמאי באמצעות גיזום שלהם, אך תלישת השורשים היא פתרון זמני בלבד אשר לטווח ארוך מחריף את הבעיה.

לאחר חיתוכם צומחים השורשים ביתר שאת כשהם חזקים ועבים יותר.
אם אתם מתגוררים בסביבה ירוקה, במיוחד בקרבת עצי פיקוס, ואם צנרת הביוב של הבניין עשויה בטון, יתכן מאוד כי סתימה בביוב אצלכם נגרמה בעקבות חדירת שורשי העץ אל הצנרת דרך סדקים. אנו מומחים בתחום, בעלי כל הציוד לאיתור הבעיה והתמודדות עימה לטווח ארוך.