שיקום ותיקון צנרת באמצעות אפוקסי

ציפוי האפוקסי של חברת "נו פלו" מיושם באופן קבוע בצינורות בעלי קוטר של-"1/2 ועד "12. ציפוי האפוקסי מסייע לשיקום צנרת, קווים ומערכות מכאניות בהליך לא פולשני. אפוקסי לציפוי פנימי של הצנרת מונע הרס פנימי או חיצוני למבנים, נוף וסביבה. ציפוי אפוקסי משמש לא רק כפתרון ארוך טווח למניעת קורוזיה, חלודה ודליפות אלא גם ככלי למניעה ולשמירה על מערכות צנרת קיימות.

פתרון פורץ דרך לשיקום צנרות ביוב

חברת "נו פלו" מייצרת אפוקסי בעצמה ומבטיחה בקרת איכות גבוהה ביותר. האפוקסי למגע עם מי שתייה של חברת נו פלו מתחרה ועולה על כל סטנדרט בטיחות וביצוע בתעשייה. תוחלת החיים של האפוקסי מוערכת ב-100 שנים והוא אף שרד את מבחן הזמן למעלה מ-40 שנים ביפן וקרוב ל-25 שנים בארה"ב. נו פלו בעלת רישיון ראשי לפטנט האפוקסי מהצי האמריקאי והוא עובד תחת שני פטנטים לניקוז וציפוי וכן שבעה עשר פטנטים הקשורים לתעשייה.

נו פלו גאה להציע את טכנולוגיית האפוקסי לציפוי ולצורך חידוש צנרת, אשר מותאמת למגע עם מי שתייה, לזכיינים שלה, לבעלי עסקים, ממשלות ובעלי דירות. הטכנולוגיה פשוטה אך מאוד יעילה במערכת חידוש הצנרת,שחזור וציפוי פנימי של צינורות נחושת או צינורות מגולוונים. הליך הציפוי (חידוש הקו) מונע דליפות מים עתידיות ומגן על המים מעופרת ומשאר זיהומים אפשריים הנוצרים בצנרת.

בעיות צנרת:

מערכות צנרת מתכת החלו להידרדר מהרגע הראשון שהם הוכנסו לשימוש. מבנים אשר נבנו בשנות ה-50' ותחילת שנות ה-60' החזיקו מעמד כ-40 שנים ויותר עם מספר דליפות. מבנים אשר נבנו בשנות ה-70' החזיקו מעמד כ-20 עד 30 שנים ללא דליפות. למערכות צנרת ישנות,שלהן ריכוז גבוה של נחושת,יש תוחלת חיים זהה גם בשימוש במים אגרסיביים במיוחד.

עם זאת, חיוב השימוש בתוספים כימיים למי השתייה החל משנות ה-70' ,גורם לכשלים בצנרת מעל ומתחת לקרקע-בטווח של 5-10 שנות שירות. תוספים כימיים מגיבים בצורה עוינת בצינורות מתכת ויכולה להיווצר קורוזיה כתוצאה מריכוז חמצן גבוה במים או PH נמוך (חומציות גבוהה או נמוכה במים).

טמפרטורת מים גבוהה גורמת לחלודת צנרת מהירה יותר ואילו טכניקות אינסטלציה נחותה או תכנון צנרת לקויה יכולים לגרום לדפוס זרימה לא יציב ויכול להאיץ קורוזיה נקודתית, שברים ובעיות נוספות.קורוזיה ושחיקת דפנות הצינור גורמים לדליפה גדולה אשר תגדל ותשתלט על הצנרת כולה. מבלי לשים לב,דליפות איטיות לאורך זמן,יכולות לגרום לנזקי מים קטסטרופליים ולצמיחת עובש.

היתרונות:

 

1. בטוח ועמיד – האפוקסי של נו פלו הינו מאושר ומוסמך בתקן אמריקאי NSF/ANSI 61. האפוקסי פותח ונרשם כפטנט ע"י הצי האמריקאי ויושם בהצלחה ע"י טכנאי נו פלו מאמצע שנות ה-80' עבור ממשלת ארצות הברית וכן במגזר העסקי, תעשייתי, מסחרי ומקומי. בדיקת מהנדסים העריכה את תוחלת החיים של האפוקסי בכ-100 שנים

2. עלות אפקטיבית – ציפוי פנימי לצנרת זול ב-50% מעלות החלפת צנרת רגילה.
שיקום וחידוש צנרת ביוב ע"י שרוול אפוקסי נעשה בהליך לא פולשני ואינו גורם להרס מבנים, גינות או נוף. ציפוי הצנרת ע"י אפוקסי גורם לשיקום וחידוש של הקו עצמו כך שאין צורך בהחלפתו.

3. זמן שיקום קצר – תהליך ציפוי צנרת ע"י שרוול אפוקסי מתבצע בפרק זמן קצר יחסית לשיטות הציפוי המסורתיות ורגילות אחרות.לדוגמה: עבודת חידוש צנרת שבדרך כלל אורכת בין 6 ל-8 שבועות יכולה ,בשיטת השרוול, להימשך כשני סופי שבוע או ארבעה ימי עבודה בלבד.

4. הפרעה מינימאלית ללא עקירת הדייר מביתו – תהליך השיקום וחידוש של נו פלו הינו מהיר, שקט ולא פולשני. בהליך זה אין צורך בעקירת מבנים או דיירים.באם יש צורך, ניתן להתקין מערכת מים חלופית עקיפה במהירות כדי לספק שרותי מים באופן רציף כך שגם הדיירים או עסקים או קהל הלקוחות ימשיכו בעסקיהם הרגילים ללא הפרעה.

5. יישום רבגוני- ציפוי הקו באמצעות שרוול אפוקסי אפשרי בכל צינור, בניין, מבנה או סביבה וכן מעל או מתחת לקרקע.השרוול מותקן ע"י טכנאי חב' נו פלו במערכת צנרת מים של מלונות, בתים פרטיים,בתים משותפים, בנייני דירות, בתי חולים, מסעדות,בתי ספר, מוזיאונים,בספינות הצי האמריקאי ובחברות מסחריות ותעשייתיות אחרות.הפתרון זמין לצינורות הבאים במגע עם מי שתייה כמו גם למערכות מים חמים-קרים, מערכות מחזור, מתזי אש, מערכות כיבוי אש, קווי קירור ומערכות חימום אוורור ומיזוג אויר (HVAC ).

ציפוי אפוקסי כמגמה אקולוגית:

ציפוי צנרת הינו פתרון אקולוגי ידידותי לסביבה אשר לא יוצר פסולת למזבלות או למחזור ולא גורם פליטת חמצן בזמן העבודה איתו.הליך זה מונע חדירת מתכות רעילות למי השתייה, מונע דליפות ושברים בצנרת אשר תורמים בדרך כלל לזיהום המים ולנזקי מים בערך של מיליוני דולרים בכל שנה.

מהפכני טכנולוגיות ירוקות כ-ציפוי אפוקסי החליפו זמנית את שיטות החלפת הצנרת הישנות כמגמה ידידותית לסביבה אשר שולטת באופן יעיל וכלכלי (חסכוני) על זיהום המים ועוזרת לשמר את מקורות אספקת המים יקרי הערך.

דילוג לתוכן