איתור נזילה בגז

איתור נזילות בטכנולוגיית אל הרס מתבצע באמצעות מספר שיטות, בהתאמה למיקום, למבנה, לעומק הצנרת ולקונסטרוקציה, במטרה לאתר ליקויי צנרת ונזילות במיקומים שאינם גלויים אל העין. נזילת מים בצינור פנימי הטמון בתוך קירות, תחת ריצוף ובמיקומים אחרים, עשויה לגרום נזק מצטבר למבנה ולפגוע בחוזק ובעמידות שלו, לחדור את חלל המבנה ולייצר מפגעי ריח ומפגעים תברואתיים. טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות כיום איתור נזילות בשיטות מתקדמות, בניהן איתור נזילה בגז.

כיצד מתבצע איתור נזילות באמצעות גז?

איתור נזילות בגז מתבצע באמצעות החדרת גזים (ידידותיים לסביבה שאינם מסוכנים) לצנרת, וביצוע סריקה של הצינור באופן חיצוני באמצעות מכשיר המשמש כגלאי לדליפת הגז. צנרת סדוקה, שבורה או בעלת פגם תביא לדליפת הגז מן המיקום האמור, מה שיאפשר איתור מדויק שלו וטיפול מהיר ויעיל.

נזילה בגינה

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

חיישן הגז לאיתור נזילות מים פועל באמצעות מכשיר סריקה ייעודי, על גבי צנרת שרוקנה ממים וכוללת מעבר גזים מסוג 95% גז חנקן ו-5% גז מימן. ריכוז הגזים וההרכב הייחודי שלהם לא יאפשר להם המשך מעבר גז טבעי בצנרת באזור בו קיים סדק או פתח, ודליפת הגז תהיה מידית ותאותר על ידי החיישנים הייחודיים.

האם טכנולוגיית איתור נזילות בעזרת גז מספקת 100% הצלחה?

איתור נזילות מים בעזרת גז, היא שיטה טובה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, המספקת מענה מדויק ומאתרת את מיקום הבעיה ברוב המוחץ של המקרים. יחד עם זאת, יתכנו מגבלות מבניות או סביבתיות העשויות להגביל את השימוש בגז לאיתור הנזילה, דוגמת צנרת חבויה תחת משטחי בטון אטומים, עטופה ביריעות פולימריות שנועדו ליצור חוצץ נוסף בין הצנרת לתשתית ואחרות. מומלץ להיוועץ במאתר נזילות מומחה העובד באמצעות מספר שיטות לאיתור נזילות, להתאמה ולבחירה של השיטה הנגישה והמתאימה ביותר בהתאם למיקום הצנרת.

מה עדיף, איתור נזילות במצלמה תרמית או גז?

איתור נזילות במצלמה תרמית ובגז הן שיטות נפוצות ומוכרות, אשר לכל אחת היתרונות שלה, ובעיקר כל אחת תספק מענה בנסיבות ובמיקום שונה.
שתי השיטות מספקות אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד (קרוב למאה אחוזים) ורמת דיוק גבוהה שמאפשרת את תיקון הנזילה תוך יצירת גישה נקודתית ללא הרס רחב של תשתיות.

עלות איתור נזילה במצלמה תרמית לרוב יהיה נמוך יותר מעלות איתור נזילה בגז, ובמידה ושתי השיטות אופציונליות ומספקות את אותה תוצאה- לרוב המצלמה התרמית תזכה ליתרון. יחד עם זאת, השימוש בגז מאפשר חדירה לעומק של תשתיות, לצנרת ארוכה במיוחד, לחצרות ולגינות בהן לא ניתן לבצע מדידה תרמית של אדמה, דשא וכדומה.

בדיקות שרצוי לבצע באופן עצמאי בטרם הזמנת שירות איתור נזילות מים בגז

על מנת לוודא שאכן מדובר בנזילה, חשוב לבצע מספר בדיקות מקדימות:

  • איתור סימנים לנזילה: גידול בחשבון המים, ריח של לחות וטחב, סימני רטיבות ועובש על קירות.
  • בדיקת שעון מים: סגירת כל הברזים והמכשירים הפועלים באמצעות מים (מכונת כביסה, מדיח כלים) בבית, ובחינה של שעון המים הראשי. תנועה בשעון תעיד על קיום נזילת מים.
  • בחינת הברזים ומוצרי הסניטריה לאיתור דליפות ונזילות גלויות.

צרו קשר עם הצוות המקצועי שלנו ונחזור אליכם בהקדם

חברת נו פלו ישראל בניהולו של נתן שילדקראוט הינה חברה אמריקאית בעלת סניפים ברחבי העולם החברה ידועה כמתמחה במתן שרותי אינסטלציה שונים: איתור נזילות, תיקון, חידוש ושיקום כל התשתיות הפנימיות של מערכות צנרת מים וביוב בטכנולוגיות אקולוגיות חדשניות. שיטת נו פלו מונעת הרס לפני העבודה בין אם מדובר ברצפות, קירות, גנים או נוף ומאפשרת לעבוד על הבעיה בצורה נקודתית כשניתן לתקן כל מקטע ללא צורך בהעברת קו שלם.

שירותים נוספים

 

דילוג לתוכן