צילום צנרת ביוב

צילום צנרת ביוב

תוכן עניינים

אחת המשימות שנחשבו במשך שנים מהיותר מורכבות בתחום האינסטלציה הוא צילום צנרת ביוב לאיתור סתימה, נזילה או כל בעיה אחרת במערכת הצינורות המסועפת שנמצאת בקרבי האדמה.
הטכנולוגיה פותרת כיום את הבעיה באמצעות אפשרות החדרת מצלמה זעירה לעומק צנרת הביוב.

התהליך הוא בעצם צילום הנעשה בתוך הצנרת באמצעות מצלמות רובוטיות משוכללות.
את המצלמה מכניסים למעבה הצנרת והיא מזהה בדייקנות את כל נקודות הכשל ואת המיקום המדויק שלהן.
הודות לצילום נוכל לתקן את כל הליקויים בלי לשבור קירות,
בלי להרים מרצפות,
בלי לגרום להרס רב, עבודה ממושכת ורצופה וללא הוצאות כספיות מיותרות.

למה צריך את כל התהליך הזה?

צילום צנרת הביוב מספק לנו נתונים חשובים שבעזרתם נוכל לתקן אותה ביעילות ובהצלחה.
באמצעות הצילום נוכל לקבוע מהו אורך הצינור,
מהו הנתיב שבו הוא עובר,
נוכל לאבחן את מצבו ולקבוע במדויק את מקום התקלה.
המצלמה המיוחדת מסוגלת לבצע סיבובים של 360 מעלות ולהגיע לכל פינה.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

התהליך אינו פוגע בצינורות, להיפך. תפקיד הצילום הוא לתת לבעלי המקצוע תמונה מדויקת מה קורה בפנים, לבדוק האם המעברים פנויים והאם המים זורמים באופן שוטף. אם תאתר המצלמה תקלות היא תאבחן את הגורם לתקלה, האם יש סתימה, האם הצינור שחוק, שבור או סדוק ועוד.

את הצילום מבצעים באמצעות מצלמה המצוידת בסיב אופטי ארוך שבקצהו מותקנת מצלמה. המצלמה מאירה את פנים הצנרת ומשדרת את התמונה בשידור חי אל מוניטור טלוויזיה. כאשר מאתרים סתימות או תקלות, המצלמה תוכל גם לאבחן ממה מורכבת הסתימה ותאפשר לקבל החלטה נכונה ומקצועית על הדרך ועל השיטה המתאימה ביותר לפתיחת הסתימה.

יש סוגים שונים של מצלמות ואת סוג המצלמה יש להתאים לנתוני הצנרת. יש מערכות ביוב קטנות וביתיות ויש כאלו גדולות ומסועפות ובהתאם לכך יש מצלמות שקוטר הסיב האופטי שלהן הוא שלושים ושתיים מילימטרים ולעומתן יש מצלמות שקוטר הסיב האופטי גדול הרבה יותר ומגיע עד לעשרים וארבע צול.
אינסטלאטור מקצועי ידע להתאים לכל סוג של צנרת את המצלמה המתאימה.

איזה תקלות אפשר לאתר?

  • מאפשר לאתר תקלות וסתימות במערכת הביוב הנובעות מגושי שומן, מחדירה של שורשי עצים, מהימצאות של גוף זר ועוד.
  • מאפשר לאתר צינורות שבורים או סדוקים, חורים וכל פגם המשפיע על תפקודה ודורש תיקון או החלפה.
  • מאפשר לאתר סטייה של צינורות הנמצאים במעבה האדמה, צינורות שסטו בשל בעיות שונות בקרקע כמו אדמה קפואה, תזוזת קרקע ועוד. הצילום גם מאפשר לזהות צינורות נפוחים כאשר חלק מהצינור שוקע באדמה ומאפשר חדירה של גופים זרים כמו אשפה, עלים, ניירת ועוד העלולים לגרום לסתימות חוזרות ונשנות.
  • זיהוי בעיות בצנרת ישנה כמו בעיות חלודה, קורוזיה ועוד, בעיות העלולות להביא לירידה בלחץ המים, לסתימה בצנרת ולכשלים כמו שברים סדקים ועוד.
  • מאפשר לאתר כשלים בהתקנת הצנרת כמו ליקויים בחיבור שבין חלקי הצינור או חיבורים דולפים.
  • צילום צנרת הביוב מאפשר לאתר חדירה של שורשי עצים אל תוך הצנרת. חדירת שורשי העצים היא אחת הבעיות הנפוצות הפוגעות בתפקוד התקין של מערכת הביוב. שורשי העצים מחפשים מים והם מנצלים כל סדק ופרצה כדי להגיע אל מקור המים.
  • צילום קבוע הנעשה אחת לשנה מאפשר לעקוב אחרי מצב הצנרת, לגלות סימנים מוקדמים של חדירת שורשים, להתריע ולטפל במפגע עוד לפני שנגרם נזק קשה.

לא כל אינסטלאטור מצויד במצלמה משוכללת לצילום צנרת ביוב ולא כל אינסטלטור יודע איך להפעיל אותה. צוות העובדים בחברת NU FLOW מצויד במצלמות חדישות ומשוכללות ועבר הכשרה מקיפה בתחום.