מכשיר לאיתור נזילות מים

אנשים שמוצאים את עצמם מתמודדים עם נזילות מים במבנה בו הם גרים או עובדים, צריכים להזמין איש מקצוע, אינסטלטור, אשר יהיה מסוגל באמצעות הכלים והמכשירים שעומדים לרשותו, לאתר תחילה את מיקום הנזילה ולאחר מכן, להחליט כיצד לטפל בבעיה.

על מנת לאתר נזילות מים במבנה, יש צורך לדעת מה מתרחש בתוך הקירות במקום בו הצנרת עוברת. בעבר היה נהוג לפתוח את הקיר באזור בו סממנים של הנזילה. היום כבר לא נהוג לעבוד ככה. בעזרת מכשיר לאיתור נזילות מים, אפשר לאתר בצורה פשוטה הרבה יותר את המיקום בו מתחילה הנזילה וכך ניתן לדעת כיצד אפשר לפתור אותה.

התהליך מתבצע באמצעות מצלמה טרמית אשר מעבירים אותה על פני הקיר, היא מסמנת בצבעים משתנים את הטמפרטורה בתוך הקיר. ברגע שהטמפרטורה יורדת, זה סימן שבאותו מקום יש נזילה מאחר ושם נמצאים המים. בצורה כזו אפשר לעקוב אחרי הקו של הצנרת, ולהגיע אל מקור הנזילה. מן הסתם, אנחנו לא יכולים להסתפק אך ורק בטיפול של האזור מתגלה מים, כמו שאנחנו לא יכולים להסתפק רק במקום בו מתגלה הנזילה. אנחנו צריכים לטפל בכל האזור, שכן אחרת מה שעלול לקרות זה שאנחנו נפתור את הבעיה של הנזילה, אך יישארו מים ומקומות מסוימים יישארו עם סימנים.

מדוע חשוב להשתמש במכשיר לאיתור נזילות

בעבר, לפני שהיתה אפשרות להשתמש במכשיר לאיתור נזילות מים, הפתרון היה לחצוב בקיר במקום בו היו סימני נזילה. זה יצר מצב שכל הקיר היה נהרס והתיקון היה מאוד משמעותי. היום לעומת זאת, בעזרת מכשיר לאיתור נזילות אין צורך בכך.

המכשיר חוסך לנו זמן, חוסך לנו עלויות מיותרות וכן מונע מאיתנו לגרום נזק משמעותי לקיר וכן לצנרת. הרבה יותר קל להגיע אל מקור הבעיה ולטפל בה בצורה אפקטיבית. מן הסתם, בשביל לבצע את הטיפול כמו שצריך, לא מספיק רק להשתמש במכשיר שכזה אלא מי שאמור לבצע את העבודה, צריך להיות איש מקצוע מנוסה ורציני שיודע גם כיצד להשתמש במכשיר לאיתור נזילות וגם יודע כיצד לאבחן את הבעיה בצורה נכונה ולהציע פתרון אטרקטיבי ונכון.

מתי נכון להזמין מומחה לאיתור נזילות

אנחנו נוכל לבצע גילוי נזילה תוך זמן יחסית קצר מאוד, אם אנחנו ערים לכך. בין אם זה בזכות סימנים רטיבות על הקיר ובין אם דרך חשבון המים. ברגע שהחשבון יהיה גבוה מהממוצע שלנו, אנחנו נוכל להבין שיש פה בעיה.

אך כאמור הסימן הבולט לכך שאנחנו צריכים להזמין איש מקצוע, יהיה סימני נזילות על הקיר. מדובר על כתמים כהים שמזכירים כתמי מים על בד. סביר להניח שעם הזמן גם יווצר ריח לא נעים ואם לא נטפל בבעיה בהקדם, הקיר עלול להתקלף ויווצר עובש. כל זה כמובן יכול להשפיע על שגרת החיים שלנו מעבר לעניין של נזילה כזו או אחרת.

ברגע שאנחנו מגלים את זה, עלינו להזמין באופן מיידי מומחה לאיתור נזילות מים שיאבחן את המצב, כאמור, וידע לטפל בו בצורה אפקטיבית. צריך להדגיש, רצוי מאוד שהוא יטפל במצב בו במקום, על מנת שפתרון הבעיה לא תידחה ולא נצטרך להתמודד עם השפעותיה יותר מדי זמן.