איתור נזילות בחיפה

מנזילה קטנה באזור מצומצם ועד נזק קטסטרופלי כמו פיצוץ בצנרת, כמעט בטוח שתיתקלו בבעיות אינסטלציה בשלב כלשהו בחייכם. חלק מהנזילות יכולות להיפתר על ידי תיקון פשוט. אחרות, לא כל כך. אם אתם בעלי בית חרוצים, יש קומץ של נזילות מים נפוצות שתוכלו להתמודד איתן בעצמכם, אך הרוב המכריע של נזילות המים צריך להיות מטופל על ידי אנשי מקצוע. הניסיון והידע שלהם יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים אם תטפלו בנזילות בזמן.

מהן הסכנות שבנזילות לא מאותרות?

עובש

אחת התוצאות הנפוצות ביותר של נזילות מים שטרם התגלו בביתכם היא עובש. בתנאים הנכונים, עובש יכול להתחיל לגדול ולהתפשט תוך יום-יומיים בלבד. רטיבות מנזילות בשילוב לחות וחוסר אוורור מאפשרות לנבגי עובש לנבוט ולהתחיל להתפשט. בעוד שעובש ביתי אינו נושא את אותם סיכונים בריאותיים כמו אזבסט, הוא עלול לגרום לתגובות אלרגיות אצל אנשים שרגישים לו או בקרב חולי אסטמה.

נזק מבני

כאשר נזילות מתרחשות במקומות שבהם איננו יכולים להבחין בהן, כמו מעל לתקרה, מאחורי קירות או מתחת לרצפות, לעתים קרובות הן יספיקו לגרום לנזק רציני. יתכן שתבחינו בסדקים או בועות שמופיעים בקירות הבית או בטפטוף איטי של מים מהתקרה. אם לא תטפלו בבעיות הללו מהר, ייגרם נזק למבנה והוא עלול להתחיל להרקב. מצב זה יוביל לתיקונים יקרים יותר ויגדיל את הסיכון לאסונות כמו קריסת קיר או תקרה.

בזבוז מים

כשישנה נזילה, אתם עלולים לאבד בממוצע בין 2,000 ל-20,000 ליטרים של מים בשנה. מספרים גבוהים אלה עשויים לגרום לכם לחשוב שמדובר בצינור שנקרע. אבל תאמינו או לא, אפילו טפטוף קטן ומתמיד מכיור המטבח יכול להוסיף למעלה מאלף ליטרים של מים מבוזבזים בשנה.

נזילה

איתור נזילות בחיפה - סוגים נפוצים של נזילות ביתיות

איתור נזילות שירותים

כולנו התמודדנו עם כאב הראש של מים שלא מפסיקים לרדת בשירותים. למזלכם, נזילות שירותים הן מהקלות לתיקון. הנה כמה סיבות נפוצות להתרחשותן:

דש גומי שחוק

דש הגומי יושב מעל שסתום מנגנון ההדחה בתחתית המיכל ומחובר אליו באמצעות שרשרת. עם הזמן הוא עלול להישחק ולאבד את יכולת האיטום שלו ולגרום לזרם אינסופי של מים לתוך האסלה.

שסתום מילוי פגום

שסתום המילוי הוא החלק שממלא את מיכל האסלה שלכם לאחר שאתם מורידים את המים. אם אי פעם בחנתם את המיכל וראיתם מים שוצפים מתוך שסתום פלסטיק זקוף, זה אומר ששסתום המילוי היה פגום.

מצוף אינו מותאם

המצוף קובע מתי שסתום המילוי יפסיק למלא את המיכל במים. אם המצוף אינו מותאם כראוי, שסתום המילוי ימשיך להוסיף מים עד לנקודה שבה הם מתחילים להשתחרר לאסלה דרך שסתום ההדחה.

איתור נזילות מקלחת ואמבטיה

בניגוד לנזילות שירותים, נזילות מקלחת ואמבטיה יכולות להיות מסובכות לזיהוי ואיתור ועלולות גם לגרום לתיקונים יקרים בהרבה אם הן לא מטופלות בזמן. הבעיה הגדולה עם גילוי נזילות במקלחת ובאמבטיה היא שהן לא תמיד נראות לעין. אבל, אם אתם מתחילים להבחין בשלולית גדולה שנוצרת סביב האמבטיה, ראו בכך דגל אדום וזה הזמן לחשוב על שירות איתור נזילות.

תוכלו לבדוק את התקרה של הקומה שמתחת לחדר האמבטיה כדי לראות שינויים בצבע או רטיבות. נזילות קטנות יותר אולי לא משאירות ראיות מסוג זה, אך הן עדיין עלולות לגרום נזק לביתכם.

אטמים בלויים

מקור נפוץ לדליפות במקלחות ובאמבטיות הוא האטמים בברז האמבטיה ובראש המקלחת שנעשים בלויים עם הזמן. יש להחליפם כדי לעצור את הנזילה.

שחיקת האיטום סביב האמבטיה

אם חומר האיטום סביב בסיס האמבטיה או המקלחת ישן ובלוי, מים עלולים לחדור לרצפה בכל פעם שאתם מתרחצים. אפילו הנזילות הכי קטנות עלולות להוביל להצטברות ריקבון עובש.

איתור נזילות ברז וכיור

מי מאתנו עוד לא חווה ברז דולף? זו יכולה להיות אחת מדליפות המים המטרידות יותר בגלל הצליל של הטפטוף המתמיד. אבל זה עוד מקרה טוב, מפני שחלק מהנזילות סביב הכיור שלכם לא תמיד באות עם תזכורת מעצבנת כזו ואתם עלולים לפספס אותן עד שכבר מאוחר מדי.

הנה כמה אזורים בעייתיים אופייניים:

איתור נזילות מהברז

זו הנזילה הברורה ביותר, אבל לפעמים הטפטוף יכול להיות כה עדין שהוא ייעלם מעיניכם. תמיד תוכלו לבדוק אם קיימת נזילה על ידי ייבוש הכיור לחלוטין והנחת מגבת נייר או קערה קטנה מתחת לברז.

איתור נזילות מהבסיס

לפעמים ברזים ידלפו מהבסיס שלהם כשהם מופעלים. נזילות אלה אינן ברורות אלא אם כן אתם מפעילים את המים בשיא העוצמה. נזילות מבסיס הברז נגרמות בדרך כלל על ידי טבעת O פגומה. זהו תיקון ביתי פשוט שאתם יכולים לבצע בעצמכם.

רטיבות שהגיעה לארון חשמל

איתור נזילות מתחת לכיור

נזילות מתחת לכיור יכולות להיות הקשות ביותר לתיקון עם הנזק הכבד ביותר. חפשו אחר סימנים כמו כתמי מים, עובש או כל רטיבות אחרת. למרבה המזל, נזילות רבות מתחת לכיור יכולות להיפתר על ידי הידוק החיבורים של הצינורות. אם אינכם מוצאים את מקור הנזילה או שהעבודה כוללת החלפת צנרת, צרו קשר עם איש מקצוע.

איתור נזילות צנרת מים

כידוע, תשתית האינסטלציה של ביתכם מוסתרת מעבר לקירות, לרצפות ולתקרות שלכם.

הזדקנות התשתית

דברים מתקלקלים עם הזמן. הצינורות בביתכם אינם יוצאי דופן. אם אתם גרים בבית ישן, בלאי טבעי עלול להוביל לנזילה בסופו של דבר. אטמים שבורים, קורוזיה וחיבורי צנרת פגומים יכולים לקרות ככל שהתשתיות של ביתכם ישנות יותר.

אמא טבע

לפעמים אלמנטים של הטבע גורמים לנזילות. עץ אלון ענק בחצר עשוי להמיט הרס מתחת לאדמה, עם שורשים שהולכים וגדלים ומפריעים לצנרת התת קרקעית שלכם. שינויים פתאומיים בטמפרטורה עלולים לגרום לצינורות להתרחב ולהתכווץ, ולפגוע באטמים סביב המפרקים.

לחץ מים גבוה

אותה מקלחת בלחץ גבוה עשויה להרגיש כמו דרך נהדרת להתחיל את היום שלכם, אך היא יכולה גם לגרום לנזק. לחץ מים גבוה שוחק את הצינורות לאורך זמן, מה שעלול בסופו של דבר להוביל לתיקון יקר. כלל אצבע טוב הוא לשמור על לחץ מים בסביבות 80 psi.

מה אתם יכולים לעשות בקשר לנזילות צנרת?

בעוד שפרויקטים קטנים כמו נזילות שירותים ניתנים בקלות לתיקון ביתי, נזילות צנרת הן עסק רציני שרק המקצוענים בתחום יכולים לפתור. אינסטלטור יוכל לאתר את המיקום המדויק של הנזילה ולתקן אותה בצורה הטובה ביותר. אבל מה אם אין סימנים ברורים לנזילה? איך אתם יכולים להיות בטוחים שהצנרת שלכם עובדת כמו שצריך?

האם אתם מאבדים מים?

הנה בדיקה פשוטה שתוכלו לעשות שתתן לכם אינדיקציה טובה אם יש לכם נזילת מים או לא.

ראשית, ודאו שכל הכיורים, האמבטיות ומקורות המים האחרים בביתכם סגורים. אם יש לכם מכשירי חשמל כמו מכונות כביסה ומקררים המשתמשים במים, נתקו גם אותם.

לאחר מכן, לכו אל מד המים של הבית. רשמו לעצמכם את הקריאה על המונה. תנו לו 15-30 דקות וקראו שוב את המונה. האם המספר עלה? אם כן, כנראה שיש לכם נזילה איפשהו.

כדאי לבצע את הבדיקה הזו כל כמה חודשים כדי לוודא שהכל בסדר.

חברת נו פלו ישראל בניהולו של נתן שילדקראוט הינה חברה אמריקאית המבצעת איתור נזילות בחיפה המתמחה במתן שרותי אינסטלציה שונים: שיקום, תיקון וחידוש התשתיות הפנימיות של מערכות צנרת מים וביוב בטכנולוגיות ירוקות חדשניות.