גילוי נזילות

גילוי נזילות

תוכן עניינים

דירות רבות סובלות מתקלות בצנרת המים ואחת התקלות הנפוצות והמטרידות ביותר היא נזילת מים.

נזילות מים עלולות לנבוע ממספר סיבות כמו ליקויי בנייה, איטום לקוי, סדקים בצנרת או מצינורות ישנים שנשחקו ונפגעו במשך השנים ועוד.

נזילות מים הן אחת הבעיות המסוכנות ביותר שיכולות להיות במבנה כלשהו.
נזילה שמחלחלת תחת ריצוף הבית או בתוך הקירות יכולה לגרום לטחב,
פטריות, ריקבון וריחות לא נעימים כמו גם להרס של תשתיות המבנה עצמו.
הבעיה היא איך לגלות את הנזילה בזמן ובמקום המוצא המדוייק שלהן.

כאשר מדובר בנזילה קטנה או כזו שניתן לראות ישירות, אין מדובר בבעיה, אך כאשר רואים שחלק גדול מהריצוף כבר סובל מהצפה או שחצי מהקיר ספוג ברטיבות, יש צורך במיכשור מתקדם יותר לאיתור מדוייק של הנזילה.

בעבר גילוי נזילות היה כרוך בהרס רב,
בשבירת קירות ובהרמת מרצפות עד שהאינסטלאטור הצליח לגלות את המקום המדויק של הנזילה.
בשנים האחרונות יש שיטות ואמצעי עזר המאפשרים לאינסטלאטור לאתר במדויק את מקום הכשל בצנרת ללא חפירות ובלי לגרום להרס מיותר ולכלוך רב.

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם

אם יש לכם סימנים בבית המעידים על המצאות נזילות, אל תחכו.
תיקון הנזילה חייב להיעשות במהירות וללא עיכובים לפני שהנזקים יהיו קשים, כבדים ויקרים.

צרו מיד קשר עם חברת NU FLOW. אנו מגיעים במהירות, אנחנו פרוסים בכל הארץ. יש לנו ידע רב, ניסיון וציוד טכנולוגי חדיש שבעזרתו נצליח לאתר כל נזילה,
גם אם היא מסתתרת במעבה הקירות או מתחת לרצפה.

איך נוכל לזהות איפה הנזילה?

גילוי נזילות עלולה להיות עבודת בלשות. כאשר ברז או צינורות גלויים מטפטפים, איתור מקור הנזילה אינו מהווה בעיה – צריך רק להזמין אינסטלאטור מקצועי ולתקן את הדליפה, אך מה נעשה כאשר המקום של הנזילה נסתר מהעין?

גם אם יש סימנים המעידים על הנזילה כמו כתמי רטיבות ועובש על הקירות או קירות מנופחים אין זה אומר כי הנזילה נמצאת במקום קרוב.
להפך, המים הם חמקמקים, הם זורמים ופורצים החוצה במקום שבו הם מוצאים פרצה נוחה כמו סדק בקיר ועוד. לעתים רבות תופתעו לגלות כי המקור של הנזילה נמצא דווקא רחוק מסימני הנזילה.

במערכת הצנרת הביתית יש שלושה סוגים של צנרת. צינורות שמספקים מים נקיים לבית, צינורות המובילים את מי השופכין והדלוחין אל מערכת הביוב המרכזית
וצינורות של הסקה ומיזוג. בכל אחד מסוגי הצינורות האלו יכולה לקרות נזילת מים.

כאשר האינסטלאטור מתחיל לחפש את מקור הנזילה השלב הראשון הוא זיהוי סוג הצינורות שבהם מתרחשת הנזילה.

כדי לגלות נזילות בצנרת המים הנקיים או בצנרת של ההסקה עושים בדיקת לחץ. בדיקת הלחץ תראה האם המערכת מאבדת מים: אם כן, כנראה שכאן מתרחשת נזילה.

כדי לאתר נזילת מים בצנרת הדלוחין חוסמים את מוצא הביוב ובודקים לאן "נעלמו" המים. גילוי נזילה בצנרת המיזוג מתבצעת באמצעות נשיפה אל תוך הצנרת,

אם קיימת חסימה בצנרת הגורמת לנזילה היא תיפתח באמצעות הנשיפה והמים יזרמו ללא נזילות.

כאשר כל האמצעים אינם עוזרים ואין תוצאה ברורה המצביעה במדויק על מיקום הנזילה, ישתמש האינסטלאטור בציוד אלקטרוני משוכלל המסייע לו לאתר את הנזילה. יש סוגים שונים של מכשור מתקדם, כגון מצלמה תרמית, מכשיר האזנה רגיש המסוגל לשמוע "פריצת מים" במערכת או סיב אופטי המוחדר אל פתחי הצנרת, בעיקר צנרת הביוב, ומאפשר הצצה אל מעבה הצנרת וזיהוי מקום הנזילה.